Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cü ağabeylerin himmet toplantıları

inin FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik soruşturmasında 44 kişi adliyeye sevk edildi. Zanlıların sohbet toplantısı düzenleyip himmet topladıkları ve Gülen’in kasetlerini izlediği öğrenildi

Giriş Tarihi: 16.8.2016
FETÖ’cü ağabeylerin himmet toplantıları
i tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) emniyet yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan emniyet mensuplarının yanı sıra aralarında sivil olan 13 örgüt ağabeyinin de aralarında bulunduğu 44 kişi adliyeye sevk edildi. Örgüt ağabeylerinin polisleri bölgesel olarak bir araya getirip sohbet toplantısı yaptıkları, himmet topladıkları belirlendi. Bu toplantılarda FETÖ lideri Fetullah Gülen'in kasetlerini izledikleri, risalelerin okunduğu öğrenildi. Ayrıca gözaltındaki şahısların Bank 'da hesaplarının olduğu ve Bylock programı kullandıkları tespit edildi. İzmir'de, FETÖ/PDY'nin emniyet yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında sivil 13 örgüt ağabeyinin de bulunduğu 44 kişi adliyeye sevk edildi.

İKİSİ KADIN POLİS
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin emniyet yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 37'si emniyet personeli 2'si kadın toplam 44 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından hastaneye götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nün Yeşilyurt'daki hizmet binasına getirilen şüpheliler, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Gözaltındakilerden 37'sinin, 18 Temmuz'da örgütle bağlantılarının bulunduğu şüphesiyle görevden uzaklaştırılarak gözaltına alınan polisler, 13'ünün ise emniyet-örgüt ilişkisini sağlayan, polislerle bağlantıya geçerek örgüt adına faaliyetlerde bulunmak üzere yönlendirdikleri tespit edilen "örgüt ağabeyleri" oldukları tespit edildi. Örgüt ağabeylerinin polisleri bölgesel olarak bir araya getirip sohbet toplantısı yaptıkları, bu toplantılarda FETÖ için himmet topladıkları belirlendi. Bu toplantılarda FETÖ lideri Fetullah Gülen'in kasetlerini izledikleri, risalelerin okunduğu öğrenildi. Ayrıca gözaltındaki şahısların Bank Asya'da hesaplarının olduğu ve Bylock programı kullandıkları tespit edildi. Gözaltındaki bazı polislerin de örgüt içinde polis ağabeyi sıfatını taşıdıkları, bunların da emniyet içindeki polis memurlarından sorumlu oldukları, üstlerindeki sivil örgüt ağabeylere bağlı olarak çalışmalarını yürüttükleri öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cü ağabeylerin himmet toplantıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN