Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alevi vatandaşları kışkırtmak istediler

FETÖ’den 17-25 Aralık sonrası kopan Hüseyin Sarıçiçek, örgütün Alevileri kullanma planı yaptığını ancak bu oyunlarının da bozulduğunu anlattı

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Alevi vatandaşları kışkırtmak istediler
Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ), "askeri imam" olan ve 17-25 Aralık sonrası örgütten kopan Hüseyin Sarıçiçek, Alevi yapılanmasıyla ilgili 2010'da yeni bir planlamaya giden örgütün, bu oyununun 15 Temmuz'da bozulduğunu söyledi. FETÖ'nün genelinde cemevlerinin tadilatlarını yaptırdığını, Akın İpek'in buna finansörlük ettiğini, "Biz bunlara neden yardım ediyoruz" diye sorduğunda "Bunlar zamanı geldiğinde bize lazım olacak" cevabı aldığını anlatan Sarıçiçek, "Amaç Alevi'leri kalkıştırmaktı. 15 Temmuz gecesi tanıdığım bir çok Alevi'yi sokakta gördüm. Planları tutmadı. 15 Temmuz Cumhuriyeti'nin yeniden doğuş günüdür" dedi.

SUİKAST PEŞİNDELER
Örgüte mensup askeri öğrencilere ilk önce istihbaratı, izlenip izlenmediklerini anlamaları için de karşı istihbaratı öğrettiklerini anlatan Sarıçiçek, çok önemli konulara şahitlik ettiğini, 7 Şubat 2012'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da gireceği ameliyatta öldürülmesinin planlandığını Necdet İçel'e ait Torbalı'daki çiftlikte öğrendiğini söyledi. Örgütü şikayet etmek istediğini ancak askeriyede, polis içinde ve yargıda örgüt adına çalışanlar olduğu için birşey yapamadığını vurgulayan Sarıçiçek, elindeki 200 saatlik ses kaydı, yüzlerce belgeyi 2014 sonunda İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'ya teslim ettiğini anlattı. Öğrencilere sınav sorularının önceden verildiğini anlatan Sarıçiçek, "TSK'dan atılan FETÖ üyelerinin oranı henüz yüzde 10 civarında. Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast yapmak isteyeceklerdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alevi vatandaşları kışkırtmak istediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN