Doğan’dan t

Giriş Tarihi: 19.8.2016
Doğan’dan kart çağrısı

Belediyenin yeni ulaşım tlarını maliyeti olan 50 kuruştan satmasını öneren AK Partili Bilal Doğan, “Ya da 6 liraya satılan bu kartlar, 5.5 liralık bakiye ile verilmeli” dedi

'de kasım ayında başlayacak zoraki t değişimini gündeme taşıyan ve vatandaşların bu yöndeki şikâyetlerini kamuoyuna duyuran Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, geçiş sürecinde vatandaşların mağdur edilmemesi için yaptı. AK Parti'li Doğan, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin getirdiği bu yeni uygulama milyonlarca eski tip karta sahip vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açacaktır. Biz daha önce de toplu ulaşımda kullanılan eski tip kartların yenisiyle değişiminde maliyetine satış yapılmasını talep etmiştik. 50 kuruşa mal edilen bir kartı 6 liraya satmanın sosyal belediyecilik ile bağdaşmadığını, bu durumun adaletsizliğe yol açtığını çeşitli seferler dile getirmiştik. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu'na bir kez daha çağrı yapıyoruz" dedi. İşi üstlenen yüklenici firmanın kar ya da zararı İzmir halkını ilgilendirmediğini belirten Doğan, "Belediye Başkanı olarak gelin bu mağduriyetin önüne geçin. Kentimizde yaklaşık 2.5 milyon kadar eski karta sahip vatandaşımız var. Kasım ayından itibaren başlayacak bir aylık geçiş sürecinde önceki yılki sistem krizi ve kağıt bilet uygulaması gibi sıkıntılar yaşanmasın. İzmirliler yeniden mağdur olmasın" diye konuştu.

İYİ NİYETİNİZİ GÖSTERİN
Belediyenin yeni kartları dolu bakiye ile dağıtması yönünde tavsiyede bulunan Doğan, şöyle devam etti; "Sonuçta kart değişiminin sistem uyumsuzluğu nedeniyle zoraki olarak yapılacağını kendiniz duyurdunuz. Ya belediye olarak kart satışlarını sübvanse edin, ya da elektronik ücret toplama işini üstlenen firma bu hatasını gidermek için gerekli teknolojik iyileştirmeleri yapsın. Madem kanun gereği kart satış bedellerini alacaksınız, sizlere İzmirliler adına son bir çağrı yapacağız. Öğretmen ve öğrenci kartlarında iyi niyetinizi gösterdiniz ve 3 liralık indirime gittiniz, teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gelin, aynı iyi niyetinizi bir kez daha gösterin, kart satış bedellerinde maliyeti düşerek kartları dolu bakiye ile dağıtın. Satılacak yeni kartları 5.5 liralık bakiye ile vatandaşlarımıza sunun. Sonuçta trilyonlarca liralık bütçeye sahip belediyemiz bu tutarlar ile ne kar, ne de zarar etmez. Bu süreçte hiçbir suçu olmayan vatandaşlarımıza bu zararı fatura etmeyin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğan’dan kart çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN