Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de terör lanetlendi

’de STK temsilcileri ve siyasiler, ’teki hain terör saldırısını acı ve öfke ile kınadıklarını ifade etti. Demirtaş, “Terör, kardeşliğimizi bozamaz” derken, Ülkü ise, “Hainlerin son çırpınışları” yorumunda bulundu

Giriş Tarihi: 22.8.2016
İzmir’de terör lanetlendi
Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 'te 50 kişinin şehit olduğu kına gecesine düzenlenen terör saldırısını kınadı. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: "Terör saldırısının hangi etnik kökenden olursa olsun tüm vatandaşlarımız barış içinde yaşadığı Gaziantep'de yapılmış olması, bu saldırı ile amacın bir kardeş kavgası yaratmak ve iç barışımızı bozmak olduğu açıkça görülecektir. Halkımız tek vücut olarak terörün karşısında duracaktır. Terör, kardeşliğimizi bozamaz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun." Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü de saldırının 15 Temmuz'da başarılı olamayan darbe girişimi sonrası Türkiye'de dış güçler bağlantılı olduğu bilenen terör örgütlerinin, kaos ortamı yaratma, güven ve ekonomik istikrarı sarsma gayreti olduğunu söyledi. Bu tür hain saldırının, hainlerin son çırpınışları olduğunu, son şanslarını kullandıklarını dile getiren Ülkü, "İnanıyoruz ki, ülkemiz en kısa sürede düzlüğe çıkacaktır. Bu alçaklıkların hepsini halkımızın metanetiyle geçeceğimize inanıyoruz. hayatını kaybedenlere Allah'dan tahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

BİRLİK HEDEF ALINDI
İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü ile huzurunu hedef alan terör belasının dün Gaziantep'te yüzünü en acımasız şekilde bir kez daha gösterdiğini dile getirerek, "Milletimizin birliği ve ülkemizin bütünlüğüne tehdidin alçak gölgesi, bu kez de kardeşçe halayların çekildiği bir düğün evinin tam orta yerine düşmüştür" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de terör lanetlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN