Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cülere ’li önlem

FETÖ’cülerin yurtdışına konteynır ile çıkarabileceği istihbaratı üzerine İzmir Alsancak ve Aliağa limanlarına giriş yapacak olan konteynır ve tırlara cihazından geçme zorunluluğu getirildi

FETÖ’cülere x-ray’li önlem

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişiminin ardından örgüt yapılanmasına yönelik operasyonlar ve gözaltılar sürerken, örgüte maddi destek sağlayan kaynaklarla ilgili de çeşitli önlemler alınıyor. Bu kapsamda önlem alınan noktalardan biri de limanlar oldu. Örgüt tarafından kullanılmak amacıyla konteynır ile yurt dışına çıkarılabileceği istihbaratı üzerine polis ekipleri ve gümrük müdürlükleri harekete geçti. Alsancak Limanı ve Aliağa'daki limanlara giriş yapacak olan ve konteynır taşıyan tüm tırlara cihazından geçme zorunluluğu getirildi.

TEK TEK DENETLENİYOR
İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Gümrük Müdürlüğü ekipleri tarafından bu cihaz yöntemiyle tüm konteynırlar tek, tek denetleniyor. Aliağa'da yalnızca Nemport Limanı'nda X-ray cihazının olması nedeniyle diğer limanlardaki yurt dışına çıkacak olan konteynırler de buraya taşındı. Uygulamayla birlikte, şehir merkezindeki trafiği aksatmamak adına Alsancak Limanı C Kapısı'ndan içeri alınan tırlar, liman içindeki boş alana çekildi ve buraya sıralanan araçlar tek tek kontrol edildi, yüklemeler ancak detaylı kontrol sonrasında gerçekleştirildi. Polis ekipleri denetlemeler süresince liman girişlerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Çıkış yapan Konteynırların Nemport önünde uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cülere x-ray’li önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN