Konuta can suyu

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Konuta can suyu

Konut sahibi olmayanlar için devletin katkı sağlamaya başlamasını yorumlayan sektör temsilcileri, “Piyasa bu karar ile daha hareketli olacaktır” yorumunu yaptı

SOSYAL PROJE
Konut sahibi olmayanlara ilk ve tek konut satın alımlarında, hesap açtırıp 3 yıl sistemde kalmaları koşuluyla 15 bin lirayı geçmemek üzere devlet katkısı sağlanmaya başlanması sektör temsilcileri tarafından olumlu karşılandı. Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip , "Devletin sağladığı bu imkan ile sağlıklı bir konutta oturmak isteyen vatandaşlar ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürebilir. Bu uygulamayı sosyal bir proje anlamında da ele almak gerekir" dedi.

CESARET VERİCİ
BYY Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, "Hükümetin konut sektörünü canlandırmak ve mevcut konut stoğunu eritmek adına yaptığını düşünüyorum. İnşallah sürekli olur ve devamı gelir. Ev sahibi olmak isteyenler için cesaretlendirici ve teşvik edici bir gelişme" diye konuştu. Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy ise "Konutta devlet desteği uygulamasını sektörü canlandırmak için iyi niyetle alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum" yorumunda bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konuta can suyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN