Folkart ile bir başka güzel

85. İEF’nin ana sponsoru Folkart birbirinden renkli şovları ve sanat etkinliklerini lilerle buluşturmayı sürdürüyor. Özellikle Lozan Kapısı’nda yerçekimine meydan okuyan motosiklet ustalarının şovları izleyenleri büyülüyor

Giriş Tarihi: 29.8.2016
Folkart ile fuar bir başka güzel
İZFAŞ tarafından Folkart'ın ana sponsorluğunda düzenlenen 85. Enternasyonal ı, birbirinden renkli etkinliklere sahne oluyor. Folkart'ın sponsorluğundaki FMX Blacliner Motokros Gösterisi, Fosforlu müzikali, Kredi isimli tiyatro oyunu, Mogambo'da Caz Geceleri ve birbirinden ilginç sokak gösterileri fuar ziyaretçilerine anlar yaşattı. Hızın, cesaretin ve tutkunun adrenalinle birleştiği Motokros Şov fuar boyunca 20.30- 21.30 saatleri arasında Lozan Kapısı girişinde devam edecek. Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu'nda ücretsiz sergilenen "Fosforlu" adlı müzikalde Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Pınar Yıldırım, Cem Güler, Mert Carim ve Ece Duran rol alıyor. İsmet İnönü Sanat Merkezi'ndeki ücretsiz tiyatro gösterilerinin ilki "Kredi" adlı oyun oldu. Salonu tamamen dolduran İzmirliler, İskender Altın'ın yönettiği, Güven Kıraç ve Emre Karayel'in sahneyi paylaştığı oyunu beğeniyle izledi. Oyun borç batağıyla çevrelenmiş, özgün, dinamik, çılgınca olaylarla bezeli bir komedi. İsmet İnönü Sanat Merkezi'ndeki gösteriler ücretsiz olarak fuar süresince farklı oyunlarla devam edecek.

MOGAMBO GECELERİ
Fuarın unutulmazı Mogambo, Caz Geceleri etkinliği ile yeniden hayat buluyor. Mogambo Caz Geceleri'nin ilk gününde Ayşe Gencer ve İmer Demirer sahneye çıktı. Bu türün iki önemli iki temsilcisi Ayşe Gencer ve trompetçi İmer Demirer, izleyenlere keyifli bir gece yaşattı. Folkart sponsorluğundaki bir diğer etkinlik ise Sokak Gösterileri oldu. İzmir Enternasyonal Fuarı etkinlikleri kapsamında 18 ülkeden 600'e yakın sanatçının İzmir'e gelmesine destek veren Folkart rüzgarı sokaklarda da devam etti. Fuar sokaklarında gösteriler yapan sokak sanatçıları izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. İtalya'dan ülkemize gelen Physical Musical Comedy grubu Kaskatlı Havuz'da İzmirlilere unutulmaz bir şov yaptı. Brassolist Grubu ise Yunuslu Havuz civarında unutulmaz türküleri izleyenler ile birlikte yorumladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Folkart ile fuar bir başka güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN