Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’a yeni spor salonu

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Afyonkarahisar’a yeni spor salonu

A.Karahisar Belediyesi’nce yaptırılacak spor salonu 20 milyon liraya mal olacak. Tesisin 2018 yılı başında tamamlanması hedefleniyor

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ikinci dönem seçim projelerinden olan ve eski SSK Hastanesi'nin bulunduğu alana yapılması planlanan Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu ve Gençlik 'nde çalışmalar süratle devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan ve ardından temeli atılan tesis de çalışmalar sürüyor.

20 MİLYON BEDELİ
Orman ve Su İşleri Bakanı 'nun girişimleriyle kazandırılan 20 bin metrekarelik alana sahip arazi, bölgenin yeşil alan ve kentin spor tesisi ihtiyacını karşılayacak. Yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak tesisin 2018 yılı başında tamamlanması hedefleniyor. Tesis sadece bir spor salonu ve gençlik merkezinden ibaret olmazken içerisinde aynı zamanda 4 adet müsabaka ve antrenman salonu olacak. Çay bahçeleri, oyun alanları ve tartan pistli yürüyüş parkurlarından oluşan sosyal donatılar ve rekreasyon düzenlemesi ise Afyonkarahisar Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar’a yeni spor salonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN