Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ın mühendis fabrikası

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Afyonkarahisar’ın mühendis fabrikası
Organize Sanayi Bölgesi'nin (AOSB) ihtiyacı olan nitelikli bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji'nin Kurucu Müdürü Artuk, okulla ilgili bilgi verdi. Okulun 15 Eylül 2014 itibariyle eğitim öğretime başladığını belirten Artuk, "Okulumuz 2'nci yılında gelen yoğun talep üzerine kontenjanını 4 kat arttırarak yeni ve modern binasında 2015-2016 eğitim-öğretim yılına başladı. Aynı dönem alanında uzman eğitim firmalarıyla anlaşarak dünyada nadir bulunan atölye ekipmanları ile yeni bir atölye binası daha öğrencilerimizin hizmetine sunuldu" dedi.

ÜCRETSİZ EĞİTİM
Öğrencilerin tüm eğitim öğretim masraflarının tarafından karşılandığının altını çizen Önder Artuk, "Okulumuz, özel okul olmasına yani kolej eğitimi vermesine rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı güvencesiyle velilerimiz hiçbir ücret ödemeyecektir. Her öğrencinin eğitim ve öğretim masrafı devlet tarafından karşılandığı için çok kaliteli bu eğitim hizmeti öğrencilerimize ücretsiz sunulmaktadır" dedi.

MÜHENDİSLİKTE ÖNCELİK
Öğrencilerin lise eğitiminden sonra direkt iş hayatına atılabileceği gibi akademik eğitim almak isteyenlerin mühendislik fakültelerine öncelikli olarak gidebildiğinin altını çizdi. Artuk şöyle ekledi: "Öğrencilerimiz alanında uzman meslek öğretmenlerimiz, mühendislerimiz ve usta öğreticilerimiz sayesinde seçtikleri alan dallarla ilgili donanımlı ve aranan eleman olabilmek için iyi bir eğitim alırken akademik başarı hedefleyen öğrencilerimiz içinde üniversite seçme sınavlarını kazanabilmeleri için özel programlar uygulanmaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar’ın mühendis fabrikası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN