Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük zafer için coşkulu kutlama

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Büyük zafer için coşkulu kutlama
Anadolu'nun kilidi Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin zaferle sonuçlanmasının 94'üncü yılını büyük bir coşkuyla kutluyor. Bu kapsamda kutlamalar, Büyük Taarruz'un başladığı 26 Ağustos'u 27 Ağustos'a bağlayan gece başladı. Şuhut İlçesi Çakırözü Köyü ile Kocatepe arasında düzenlenen 94'üncü Zafer Yürüyüşü, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da katılımıyla yapıldı.

BÖLMEYEYECEKLER
Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı ve askeri bandonun marşlar çaldığı kutlamanın ardından Zafer Yürüyüşü'nün yapılacağı Zafer Yolu Başlangıç Alanı'nda toplanıldı. O döneme ait asker kıyafetlerinden giyen askerlerin de katıldığı törende konuşan Bakan Eroğlu, 'nin son birkaç yüzyıldır bölünmeye ve parçalanmaya çalışıldığını ve Türkiye'nin halen dış tehlikelerle karşı karşıya olduğunu söyledi.

BUGÜNKÜ TÖREN
Bakan Eroğlu'nun uğurlaması ile başlayan yürüyüş, ve silah arkadaşlarının 94 yıl önce kullandığı güzergahta gerçekleştirildi. 14 kilometrelik yol, soğuk ve yağmurlu havaya aldırmayan katılımcılar tarafından yürüyerek geçildi. Kocatepe'ye ulaşan yürüyüşçülere, 94 yıl önce savaş mönüsünde yer alan çorba ve hoşaf dağıtıldı. Zafer Yürüyüşü katılımcılarına ikram edildi. Zaferin 94'üncü yıl dönümü kutlamaları Afyonkarahisar'da Kocatepe Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayacak ve Vali Aziz Yıldırım'ın saat 09.20'de makamında tebrikleri kabulü ile sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük zafer için coşkulu kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN