Mermerden sonra içecek sektörü

Mermer ve mermer makineleri alanlarında faaliyet gösteren Demirci Hacı Ömer Oğulları içecek sektörüne de giriş yaptı. suyunun ardından sıra gazoz üretiminde

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Mermerden sonra içecek sektörü
Merkezi 'ın İscehisar ilçesi olan Demirci Hacı Ömer Oğulları Şirketler Grubu, içecek sektörüne de giriş yaptı. Yaklaşık 750 kişiye istihdam sağlayan ve yaklaşık 100 milyon TL ciroya sahip olan grubun içecek sektöründe ilk adımı suyu oldu. Şirketin üçüncü kuşak temsilcisi Tarık Demirel, "İlçede uzun yıllardan beri akan bir su kaynağını ruhsatlandırarak maden suyu sektörüne girdik. Yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırım yaptık" ifadelerinde bulundu.

YÜZDE 30'U İHRAÇ
Yıllardır akan suyun adının 'Avşar' olması nedeniyle markaya da bu adı verdiklerini açıklayan Demirel, "Damla şeklindeki şişe tasarımımızı ünlü endüstriyel tasarımcı Defne Koz yaptı. Şu anda ihracat ağırlıklı çalışıyoruz. Bu yıl için 100 milyon adet şişelik maden suyu satış hedefliyoruz. Bunun yüzde 30'unu da ihraç etmeyi planlıyoruz. Maden suyundan 2016 sonunda 30 milyon TL ciro hedefliyoruz" şeklinde konuştu. Maden suyunun ardından Avşar markasıyla gazoz üretimine de girdiklerini ifade eden Demirel, en büyük farklarının kullandıkları maden suyu olduğunu vurguladı. Üretmiş oldukları gazoz ile nostaljik gazoz aroması ve maden suyunu birleştirdiklerini söyleyen Demirel, "Gazozumuz vücudun mineral ihtiyacını karşılayacak bir çok doğal minerali de içinde barındırarak fonksiyonel bir gıda olarak öne çıkıyor. Ar-Ge çalışması için 10 aylık bir çalışma yaptık. Günlük 1 milyon şişe üretim kapasitemiz var. Afyonkarahisar'dan çıkıp, ulusal zincir marketlerde de yerimizi alıyoruz. İhracat pazarlarımıza da bu ürünü yollayacağız" dedi.

JEOTERMAL ENERJİ
Bölgede jeotermal kuyularının olduğu bilgisi veren Tarık Demirel "Oradaki yatırım elektrik üretelim düşüncesiyle çıktı. 5-6 deneme kuyumuz var. Şuan jeotermal elektrik üretmek için en verimli enerjilerden bir tanesi. Sadece burada suyu bulmak önemliydi. Afyonkarahisar'ın bazı bölgelerinde termal anlamda kaynaklar vardı. Ancak bizim ilçemizin olduğu bölgede yoktu, biz böylece bizim de böyle bir kaynağımızın olduğunu keşfetmiş olduk" ifadelerini kullandı.

EN KALİTELİ MERMER
Mermer üretim kapasitesi yaklaşık olarak yılda 120 bin metreküp olan Demirci Hacı Ömer Oğulları Şirketler Grubunun merkezi olan Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesi, dünyanın en kaliteli beyaz mermerinin çıktığı yer olarak biliniyor. İlçede mermer sektöründe 40 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Demirci Hacı Ömer Oğulları Şirketler Grubu, üretiminin yüzde 80'ini Çin ve Hindistan'a ihraç ediyor. Grup 1987 yılından bu yana mermer makineleri alanında da varlık gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mermerden sonra içecek sektörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN