Ses terapisiyle huzura kavuşun

Giriş Tarihi: 30.8.2016
Ses terapisiyle huzura kavuşun

Sinemada sesin kullanımıyla ilgili kitap yazan Kerem Kaban’a göre ses terapi yöntemiyle farklı frekanslardaki sesleri dinleyerek kaygılardan uzaklaşmak mümkün

Sinema terapi ve sinemada sesin kullanımıyla ilgili çalışmaları ve kitapları bulunan Yaşar Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Kerem Kaban, ses terapi yöntemiyle farklı frekanslardaki sesleri dinleyerek başarıyı artırmak, ve hayatında ilerleme kaydetmek, stres ve kaygılardan uzaklaşmak gibi birçok şeyin mümkün olduğunu belirtti.

BEYİNE DE FAYDALI
Yaşar Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Kerem Kaban, "Ses terapi, özel olarak kulak ve beyin performansını artırmak, aynı zamanda da hayatınızı geliştirmek için bir kulaklık ve taşınabilir çalar ekipmanıyla belirlenmiş ses frekans aralıklarında kaydedilmiş ses dalgalarını kullanan ve tedavi edici an esnasında oluşan bir dinleme sürecidir" dedi. "Film terapi" ile "Sinemada ses ve sesin ontolojisi" kitaplarını da yazan Kerem Kaban, "Ses frekanslarıyla beyin dalgalarını yönetmek ve bilinç kontrolü sağlamak artık sadece orduların ve istihbarat teşkilatlarının ilgi alanı değil. Başarısını artırmak, iş ve okul hayatında ilerleme kaydetmek isteyenler, stres ve, kaygıdan kurtulmak, hatta sevgili bulmak isteyenler bile alfa, beta, teta dalga boylarındaki ses frekanslarını dinliyor. Beyin dalgalarını yöneterek bilinç kontrolü sağlama düşüncesi yeni değil. 70-80 yıllık bir mevzu. Birçok kişi, alfa, beta, teta titreşimlerindeki ses frekanslarının bulunduğu özel hazırlanmış müzikler dinliyor. Youtube'da bile çeşitli ses videoları bulmak mümkün" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ses terapisiyle huzura kavuşun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN