Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himmet parasıyla zengin oldular

Hüseyin Sarıçiçek, “Bir abinin iki kızıyla birlikte olan”, 2-3 kadınla aynı anda ilişkisi bulunan ve himmet paralarını çalarak zengin olan “abileri” ifşa etti

Giriş Tarihi: 31.8.2016
Himmet parasıyla zengin oldular

Fetullahçı Terör Örgütü'nde son olarak, " Bölgesi'nin askeri imamı" sıfatıyla bulunan, 39 yıl içinde bulunduğu örgütten ayrıldıktan sonra itirafçı olan Hüseyin Uğurlu Sarıçiçek, çarpıcı açıklamalarını sürdürüyor. Örgüte mensup subay ve astsubayların lerinin "abilerin" belirlediği kadınlarla yapıldığını, birden fazla kadınla ilişkisi bulunan üyelerin de bulunduğunu anlatan Sarıçiçek, beş parasızken cemaate girdikten sonra zengin olan insanları da tanıdığını söyledi. Fetullah Gülen'in subay, astsubay ve önemli mevkilerde yer alan kişilere özel önem verdiğini, örgütün sadece evlilik işlerine bakan bir "izdivaçcısı" bulunduğunu dile getiren Sarıçiçek, "Mesela Ege Bölgesinde bu işi yapan kişi erkeklerde Mehmet Yalçın'dır. Evlenme işlerini ilgili abla ile birlikte yürütür. Ayrıca cemaat içerisinde ne kadar dul kadın varsa bunlara eş temin etmekle kendisini mükellef sayar. Turgutlu'ya gidip kadınları toplar, sohbet yapardı. Ondan sonra bu işin ucunu kaçırdı. Bir de Tarık Edirneli ve 'Birol Hoca' ile birlikte topladıkları himmet paralarını çalmıştı. Bu yüzden cezalandırılarak 'ya sürüldü" ifadelerini kullandı. Mehmet Yalçın'ın kadınlarla sarmaş dolaş olduğu görüntülerin bulunduğunu belirten Sarıçiçek "Bizde kadın ve erkeğin sarılması yasaktır. Sen nasıl sarılıyorsun kadına, öpmeler falan... Yani ne kadar kadın varsa dul, hepsinden sorumlu gibi bir adamdı. Çok paranın olduğu yerde fuhşiyat vardır. Mehmet Yalçın hala ortalıkta geziyor. Çok çabuk ağlar, gözyaşı ile para toplar. Kenya'ya giderken sanırım yarım milyon lira toplamıştı. Bundan da cemaatin haberi yok" dedi. Sarıçiçek, "Kuzey Irak" imamlığı yapan Tarık Edirneli'nin de "Selçuk İmamı" olduğu dönemde 2-3 kadınla ilişki yaşadığını anlatarak, "Tarık Edirneli gariban, beş kuruşu olmayan bir adamken cemaate girmesiyle sayısız daire ve işletme sahibi oldu. Örgüt içerisindeki bir abinin iki kızıyla birlikteydi. Abinin haberi var mıydı, kızların birbirlerinden haberi var mıydı? Bu kadar sapıkça ilişkiler..." diye konuştu.

MÜTEVELLİ ABİLERİN KIZLARI
Sarıçiçek, subay, astsubay ve yargıda görevli örgüt mensuplarının "abilerin" bulduğu kişilerle evlenmek zorunda olduğunu da ifade ederek, şöyle konuştu: "Mesela bir subay var diyelim. Ona buldukları kişi mütevelli abisinin kızıdır. Herhangi bir kapalı ailenin kızı değil, mutlaka mütevelli abisinin kızını buluyorlar."

CEBİNDE 20-30 FOTOĞRAF
Hüseyin Uğurlu Sarıçiçek, şahit olduğu bir olayı da şöyle anlattı: "Bir gün bir balık restoranında Mehmet Yalçın, ben ve bir abinin kızı oturuyorduk. Yalçın, cüzdanından bir şey çıkarmak isterken 20-30 tane kadın fotoğrafı düştü yere. Fotoğrafların arkasında 29 yaşında, yok evlenmiş ayrılmış, hep dul kadınlara ilişkin bilgiler yazıyordu. Kız da 'sen bunlarla mı ilgileniyorsun' diye Yalçın ile orada kavga etti. Buna şahit oldum. Ama bu kadar ileri düzeyde bu işi yaptığını bilmiyordum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmet parasıyla zengin oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN