Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Partner ülkeden yatırım sinyali

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Partner ülkeden yatırım sinyali

İzmir Fuarı’nın partner ülkesi ’nın Dış Ticaret Geliştirme Kurulu Üst Yöneticisi (CEO) Mahmud , Türk hükümetinin darbe teşebbüsünün ekonomiye olumsuz etkilerini engellediğini belirtti

Dış Ticaret Geliştirme Kurulu Üst Yöneticisi (CEO) Dato Dzulkifli Mahmud, AK Parti hükümetinin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ekonomiye olumsuz etkilerinin önüne geçtiğini belirtti. 85. İzmir Enternasyonal Fuarı'na (İEF) "partner ülke" olarak katılan 'nın Dış Ticaret Geliştirme Kurulu CEO'su Mahmud, bundan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Fuarın bu seneki temasının "inovasyon" olduğunu, kendilerinin de etkinliğe inovatif ürünler getirdiklerini anlatan Mahmud, İEF'nin çok sayıda Türk iş adamına ve uluslararası müşterilere erişmek için iyi bir platform olduğunu dile getirdi.

İYİ BAŞA ÇIKTILAR
Terör olayları ve darbe girişiminin bütün ülkelerde olabileceğine işaret eden Mahmud, "Bütün ülkelerin problemleri var. Hiçbir ülke için problemsiz diyemeyiz. 'nin de haliyle var, ancak Türk hükümeti, darbe girişiminin yarattığı sorunlarla çok iyi başa çıktı, girişimin ekonomiye olumsuz etkilerinin önüne geçti. Türkiye ile ilişkilerimize negatif bakmıyoruz. Biz ekonomik potansiyele bakıyoruz. Türkiye'ye gelmek, yatırım yapmak bizim için çok iyi olacak" dedi. Mahmud, Malezya'nın İstanbul'daki, Türkiye'nin Kuala Lumpur'daki ofislerinin iyi iş çıkardığını dile getiren Mahmud, "Türk Hava Yolları, Kuala Lumpur'a günde iki sefer düzenliyor. Her uçuşta 230 insan taşıyorlar. Bu günde 460 insan eder. Bir sefer daha eklemeyi planlıyorlar" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Partner ülkeden yatırım sinyali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN