’in her köşesini düşünerek çalışıyoruz

Belediye Başkanı , çalışmaları 1 milyon 200 bin insanı kucaklayacak şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. Uğur, “Vizyon projelerle Balıkesir’i 10 numara bir şehir yapacağız” dedi

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Balıkesir’in her köşesini düşünerek çalışıyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı , 1 milyon 200 bin kişinin başkanı olarak Balıkesir'in her noktasına, her yaşayan insana hizmet götürmenin çabası ve gayreti içinde olduğunu vurguladı. Erdek ve Avşa arasında teleferik hattı projesini müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Belediye Başkanlığında AK Parti'nin adayı olarak seçildim, ancak seçildikten sonra Balıkesir'de yaşayan 1 milyon 200 bin kişinin Belediye Başkanı oldum. Bandırma Belediye Başkanımız 'den Dursun Mirza, Ayvalık Belediye Başkanımız Rahmi kardeşimiz o da CHP'den. Yine Edremit Belediye Başkanı aynı şekilde. Biz Büyükşehir olarak çalışırken bir taraftan Bandırma'nın Organize Sanayi Bölgesi, limanı nasıl vizyon proje yaparız; bir taraftan da Ayvalık'ın Cunda köprüsünü nasıl yaparız; Susurluk'un Buzağılık Köprüsü'nü nasıl yaparız diye uğraşıyoruz. Erdek'ten Avşa Adası'na teleferik projemiz bile var. Narlı-Paşa Limanı-Avşa, 'kurtarıyor' dediler, 'çalışın' dedim. Buraya saatte en azından bin kişi taşıyabilmeliyiz. Biz Balıkesir'in 20 ilçesini, 1000 köyünü hepsini düşünerek çalışmalarımızı yürütüyoruz" diye konuştu.

ERDOĞAN'DAN DESTEK
Başkan Uğur, Büyükşehir olarak her ilçede olduğu gibi Bandırma ile ilgili çalışmalarında da son derece şeffaf bir şekilde yöre halkını aydınlatarak yaptıklarını belirtti. Bandırma Liman projesiyle ilgili konuşan Başkan Uğur, "Dünyanın en çevreci ve son teknoloji ile yapılacak Rotterdam modeli liman projesi. En az 15 milyar euro. Port Of Rotterdam CEO'su, Başbakanımıza anlattı, Sayın Başbakanımız da bu işi takip edileceğini söyledi. Konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza da anlattık. Bu yalnızca Balıkesir'i uçuracak bir proje değil, Türkiye'nin vizyonu olacak bir proje. Cumhurbaşkanımız kendisiyle yaptığımız görüşmede Ulaştırma Bakanlığı'nı bu işi takip etmeleri, gereğinin yapılması için talimat verdi" dedi.

YOLLAR YAKINDA TAMAM
Başkan Uğur, Büyükşehir Belediyesi olarak 2015 yılında kırsal mahalleler için programa koydukları 1000 km. yolun tamamlandığını, 2016 yılı için de 1000 km yolun daha yapılması işini programa aldıklarını bildirdi. Uğur, iki yıl içinde kırsal mahallelere toplam 2 bin km yol yapılmış olacağını, çalışmaların sıcak asfalt, sathi kaplama, alt yapı vs. şeklinde olacağını ifade etti.

SİZ İSTEYİN YETER
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Edremit ilçesine yapacakları yeni otogarın önemli turizm sayfiyesi olan Edremit ile birlikte Akçay ve Altınoluk'u da içine alacak şekilde projelendireceklerini bildirdi. Balıkesir için hep birlikte el ele vereceklerini ifade eden Başkan Uğur, "Edremit'in meydan ve otogor projesini hazırlıyoruz. Ben 2050 yılında en az 4 milyon nüfuslu bir Balıkesir'e göre plan, proje yapıyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir’in her köşesini düşünerek çalışıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN