Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hainlere, paralelcilere Pensilvanya’ya geçit yok

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında başlatılan ve 27 gün boyunca süren demokrasi nöbetlerinde ’de coşku ve heyecan hiç eksilmedi. Nöbetlere katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı , “Hainlere, paralelcilere, Pensilvanya’ya kesinlikle geçit yok” mesajı verdi

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Hainlere, paralelcilere Pensilvanya’ya geçit yok

, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine en güçlü biçimde tepki gösteren kentlerden birisi oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunda gerçekleştirilen Demokrasi Yürüyüşü ve 27 gün boyunca yeni adıyla Milli İrade Meydanı'nda devam eden demokrasi nöbetlerine Balıkesirliler yoğun katılım gösterdi. Vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla darbeci hainlere, FETÖ'ye tepkilerini dile getirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, 27 gün boyunca nöbet tutan vatandaşlar için alanda çeşitli programlar hazırlandı. Sık sık canlı haber bağlantılarının yapıldığı etkinliklerde, Büyükşehir Belediye Beyaz Masa ekipleri tarafından vatandaşlara su, çay, kahve ve yiyecek servisleri yapıldı. Balıkesir'in bir "Kuvayı Milliye "şehri olduğuna dikkat çeken ve konuşmasına "Kahraman Balıkesirliler" diye başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı , "Köprülerin altından çok sular geçti. Artık 1960-71, 1980 değil. Millet şuurlu. Darbeciler bozguna uğradı. Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı ve milletin hür iradesi ile iktidara gelmiş bir parti var" diye konuştu. Nöbetlere Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı, Kasım Bostan, Mahmut Poyrazlı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, AK Parti'nin eski milletvekili Tülay Babuşçu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve ilçe belediye başkanları katıldı.

BÜYÜKŞEHİR GEREĞİNİ YAPTI
Darbe girişimi sırasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iş makinesi ve ekipmanları ile askeri üslerin yollarını kapattığını ifade eden Uğur "Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak biz de üzerimize düşen vazifeyi yaptık. Bu PKK terörünü de o dış mihraklar destekliyor. Lanetliyoruz onları. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'nin gelişmesine, büyümesine, istikrarına, bölgede güçlü bir devlet olmasına mani olamayacaklar. İşte bunu da gördüler. Bu darbe teşebbüsünü belki onlarda destekledi. MOSSAD'dan CIA'den her taraftan destekçileri var. Ama bu millet ordusuna, devletine sahip çıkıyor. Cumhurbaşkanımız dedi ki bu terör örgütünün liderinin Türkiye'ye teslim edilmesi lazım. Amerika'dan Feto'yu istiyoruz. Hesap soracağız" dedi.

PENSİLVANYA'YI LANETİ VURDU
Darbecilerin Türk adaleti tarafından en ağır şekilde cezalandırılacağını belirten Başkan Uğur "Biliyorsunuz Pensilvanya'dan lanetler okudu, lanetler yağdırdı. Ne diyor 'Eğer o lanet, lanet ettiğin kişiye gitmezse sana döner'. İşte yaptığı lanetler kendisini vurdu. Allah'a şükür başımızda Reisi Cumhurumuz var. Onun sayesinde bu darbe önlendi. Daha ilk saatlerde halka 'Doğru meydanlara' dedi. Çünkü Türk ordusunun askerleri Mehmetçikler milletine karşı etmez. Dini imanı olan, inancı olan ateş etmez. Ne oldu çoğu ateş etmedi. Ama Feto'nun teröristleri, darbeciler, anarşistler ateş etti. Onların dini imanı yok. İnsafı yok" şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZ OLMASA
Başkan Uğur, FETÖ ile en büyük mücadeleyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiğini belirterek, "Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ı yüzde 52 oy ile seçti. İstiyorlar ki, kukla, temsilen bir cumhurbaşkanı olsun. Etliye sütlüye karışmasın. İlker Başbuğ bile 'bu paralel örgüt ile Erdoğan'dan başka mücadele edecek kimse yok' diyor" dedi.

BELEDİYEDE FETÖ TEMİZLİĞİ
Başkan Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi içindeki paralel yapılanmaya karşı temizlik başlatıldığını ve 17 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi. Başkan Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden FETÖ ile bağlantısı bulunanların temizlendiğini belirterek, "Bu paralel yapı Cumhurbaşkanlığına kadar girmiş. Cumhurbaşkanımızın 6 tane yaveri var 3'ü tutuklandı. Bütün ihtilalin, darbenin hazırlığını nerede yapmışlar? Muhafız alayında yapmışlar. Muhafız alayı muhafaza edecek. Kimi? Cumhurbaşkanını koruyacak. Bunlar Cumhurbaşkanını korumak için değil tutuklamak için bir teşikilat kurmuşlar. Bütün kamuda var. Biz de Büyükşehir olarak bunlarla iligli çalışma yapıyoruz. Şuanda 17 kişi için soruşturma başladı. İlişkileri kesildi" dedi.

MEYDANLARIN İSMİ DEĞİŞTİ
AK Parti Gençlik Kolları tarafından Hükümet Meydanı'nın Milli İrade Meydanı, TÜİK Meydanı'nın ise Demokrasi Meydanı yapılması için başlatılan imza kampanyası destek gördü. Başkan Uğur, "Gençler bir imza kampanyası açtı. Dediler ki bu meydanın ismini Milli İrade Meydanı yapalım. Yapalım mı? Evet biz de şimdi Büyükşehir Belediye Meclisi olarak karar alacağız. Burası bundan sonra Milli İrade Meydanı" dedi.

ERDOĞAN YASAKLARI BİTİRDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reformlar ile paralel yapının beslendiği kaynakları kestiği için hedef yapıldığını söyleyen Başkan Uğur, "Paralel yapı baktı ki Recep Tayyip Erdoğan bu ceberrut devlet yapısını bitiyor. Artık isteyen imam hatip okuluna çocuğunu gönderebiliyor. İsteyen liseye gönderiyor. Bütün engeller, yasaklar hepsi kalktı. Millet rahatladı. Yani FETÖ'nün elindeki silahı Recep Tayyip Erdoğan aldı. Baktı ki paralel yapı kendine olan itibar bitiyor, azalıyor. 'Ne yapalım? Biz 40 yıldır çalışıyoruz. Bu devleti ele geçirelim'. İşte paralel yapılanma bu. Terörle mücadele eden polislerimizin merkezini bombaladılar. 50 polisimizi şehit ettiler. Alçaklar. Sen terör ile mücadele eden o kahraman polislerimizi gidiyorsun bombalıyorsun. Böyle alçaklık var mı? Alçak bunlar alçak" diye konuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainlere, paralelcilere Pensilvanya’ya geçit yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN