O eşe takipsizlik

Giriş Tarihi: 7.9.2016
O eşe takipsizlik

Bornova’da eşinin yakınlarından şiddet gördükten sonra bunalıma girip eden Fatma Görgülü’nün ölümüyle ilgili suçlanan eşi Harun Görgülü hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi

'in Bornova ilçesinde, eşinin yakınlarından şiddet gördükten sonra, vücudundaki morlukların fotoğraflarını 'ta paylaşıp eden bir çocuk annesi 29 yaşındaki Fatma Sarıaslan Görgülü'nün ölümüyle ilgili suçlanan eşi Harun Görgülü hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi. İzmir'in Bornova İlçesi Altındağ Semti'nde oturan Fatma Sarıaslan Görgülü, eşi Harun Görgülü'den ve yakınlarından şiddet gördüğü iddiasıyla bunalıma girdi. Fatma Sarıaslan Görgülü, yaşadığı şiddetin acısına ve eşinin boşanma kararı almasına daha fazla dayanamayıp, geçen 7 Nisan gecesi ilaç içerek canına kıydı. Bu arada genç kadının, intiharından önce Facebook'taki sosyal medya hesabından, gördüğü şiddetin izlerini taşıyan fotoğrafları paylaştığı ortaya çıktı.

FACEBOOK'TAN PAYLAŞTI
Sarıaslan'ın fotoğraflarında vücudunun pek çok yerinde morluklar bulunduğu görüldü. Fatma Sarıaslan, Facebook'taki mesajında ise gördüğü şiddeti şöyle anlattı: "Belki herkes bu boşanmada beni suçlayacak. Ama H.'nin dayısı ve kızı beni döverken H. kollarımı tutup güya beni savunurken darp raporu almamam için beni tehdit etti. 'Merdivenlerden düştüm diyeceksin' dedi. 'Eğer şikayet edersen boşarım seni' dedi. Bu saatten sonra bugün itibariyle H. denen şahıs ne oğlumun, ne de benim hayatımda yok." Fatma Sarıaslan Görgülü'nün intiharının ardından ailesi, eşi Harun Görgülü'yü suçladı. Harun Görgülü, eşinin ölümünün ardından yaptığı açıklamada "O çiçektir, annedir. Eşim çok sinirli bir yapıya sahipti. Eğer ona bir kez bile elimi kaldırdıysam ellerim kopsun. Eşim kavga çıkacağını bile bile yakınlarımın evine gitti. Orada kuzenimin çektiği saçları koptu. Vücudu hassastı, kavgayı ayırmak istediğimiz sırada kollarını sıkınca da morluklar oldu" dedi. İntiharın ardından genç kadının ailesi, Harun Görgülü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık intihar olayıyla ilgili gerekli araştırmalardan sonra, Harun Görgülü için takipsizlik kararı verdi. Dosyanın kapanmasına tepki gösteren ailenin, Fatma Sarıaslan Görgülü'nün intiharından önce sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarda görülen şiddeti uyguladığı öne sürülen eşinin yakınları hakkında açılan davaya müdahil olacakları belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O eşe takipsizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN