Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dan özel not

Kablolarının çalınmasından usanan adam, lara 50 lira ile ‘Al bu yı, yeter ki çalma’ yazılı not bıraktı. Kabloları yine çalan hırsız, üstüne bir de 50 lira koydu, ‘Bu işi zevk için yapıyorum’ diye yazdı

Giriş Tarihi: 8.9.2016
Hırsızdan özel not

Torbalı ilçesinde yaşanan ve fıkralara konu olacak lık olayı duyanları hem şaşkına çevirdi, hemde güldürdü. İlçeye bağlı Ayrancılar Mahallesi'nde yaşayan 60 yaşındaki Tahsin Yaman, hırsızlardan bıktı usandı. Sürekli olarak trafodaki kabloların çalışmasından ve onarılmasından rahatsız olan Yaman, üstüne üstlük iki günde elektriksiz kalınca hırsıza dikkat çeken bir not bıraktı.

10 YILDA 25 KEZ ÇALINDI
Tahsin Yaman, 50 liranın yanında eline aldığı kalem ve kağıtla hırsıza, 'Bu yı al kabloyu çalma' yazdı. Hırsızların önüne geçemeyince bu yöntemi uygulayan Yaman, daha sonrada trafoyu kapattı. Hırsız, aradan bir müddet sonra bölgeye tekrar geldi ve bırakılan nota benzer bir not daha yazıp kabloları yine çaldı. Hırsızın bıraktığı, "Bu işi için değil, zevk için yapıyorum. Bu para da umarım zararını karşılar" yazısını gören 60 yaşındaki Tahsin Yaman, şaşkına döndü. Yaman, notun yanında bulunan başka bir 50 lirayla da ikinci kez şaşırdı. Gerçekleşen bu olay ise duyanları şaşkına çevirdi. Hırsızlardan bıkıp usandığını ifade eden anlatan Yaman, 10 yılda 25 kez kabloları çaldırdığını söyledi. Yaman, yaşadığı trajikomik olayı şöyle anlattı: "Senelerdir tarla hırsızlarıyla uğraşıyorum. Özellikle son yıllarda türeyen kablo hırsızları nedeniyle son 10 yılda 25 kez kablolarım çalındı. Çalan adamın 20 lira kazanmak için çaldığı kablolar bana 100-150 lira kaybettiriyordu. Panonun içine 50 para bıraktım ve üzerinde 'Bu kabloları çalıp kazanacağın 20 lira yerine sana 50 lira bırakıyorum. Al bu parayı sana helal olsun. Yeter ki kabloları çalma' yazan bir not bıraktım. Birkaç gün sonra geldiğimde elektrik kablolarının yine çalındığını gördüm. Ancak hırsız bıraktığım paraya dokunmamış hatta üzerine para koymuştu. Hırsızın notuma cevap yazdığını gördüğümde alıp okudum. Hırsız, 'Ben bu işi para için değil zevk için yapıyorum. Sen bu parayı al zararını karşıla. Ben kabloları yine çalacağım' yazmış. Görünce gülsem mi ağlasam mı bilemedim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızdan özel not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN