Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı’nı haklı çıkardı

Gazi İskender Kul’u ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Dağ, son gelişmelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öngörülerindeki isabeti açıkça ortaya koyduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Cumhurbaşkanı’nı zaman haklı çıkardı

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, başta FETÖ/PDY olmak üzere diğer terör örgütlerini yöneten bir üst aklın aynı olduğunu söyledi. Terör örgütlerine karşı, Doğu, Güneydoğu ve Suriye'de yürütülen mücadeleyi Kurtuluş Savaşı'na benzeten Dağ, ", Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yine haklı çıkardı" dedi. Dağ, Mardin Kızıltepe'de teröristlerin kurşunuyla yaralanan Özel Harekatçı Gazi İskender Kul'u Tire'deki baba evinde ziyaret etti. Son günlerde PKK'lı teröristlerin 200-250 kişilik gruplar halinde hareket ettiğini hatırlatan Dağ, şunları söyledi: "Bu gruplar Türkiye'ye giriş yaptıklarında iyi istihbarat ve anlık vuruşlarla önlerini kesiyoruz. Bugüne kadar terörle mücadelede FETÖ'nün işbirlikçi unsurları güvenlik güçlerine istihbarat verip bazı olaylara göz yumuyorlardı. Güvenlik güçlerini bile bile yanlış yönlendiriyorlardı. 15 Temmuz gecesi, PKK'nın 10 bin kişilik bir güçle sınırda beklediği ortaya çıktı. Eğer darbe başarılı olsaydı içeri gireceklerdi. 15 Temmuz sürecinde ülkede patlayan bombaların amacı darbeye zemin hazırlamaktı. Teröre karşı kararlı mücadelemiz sürerken verdiğimiz şehitler bizi derinden üzüyor. İstikrarımızın bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Kahraman polis memurumuz İskender Kul gibi ülkemiz uğruna şehit ve gazi olmuş güvenlik güçleri ve askerlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri de aşacağız."

GÖREVE DEVAM
Mardin Kızıltepe'de gerçekleştirilen bir operasyonda teröristlerin kurşunuyla sağ ayağından yaralanan özel harekat polisi İskender Kul (23) ise bir an önce iyileşerek terörle mücadele eden arkadaşlarının yanına dönmek istediğini söyledi. Bir yıllık polis memuru olduğunu ifade eden Kul, "Yaralanmadan kısa süre önce de arkadaşlarım ile birlikte teröristlerin yola yerleştirdiği iki EYP'nin arasında kaldık. Meydana gelen eş zamanlı patlamada bir rütbeli arkadaşımız şehit oldu. Bu benim ikinci kez gazi oluşum. Nişanlımla birlikte düğünümüzü yaklaşık bir yıl içinde yapmayı planlıyoruz. Vatanımız ve bayrağımız için sonuna kadar hainlerle mücadele edeceğiz" diye konuştu. İskender Kul, nişanlandıktan üç gün sonra gazi olduğunu belirterek, önümüzdeki yıl yapacağı düğünde Hamza Dağ'dan nikah şahidi olmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı’nı zaman haklı çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN