Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek delikten 5 ameliyat

Ağrıları yüzünden Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne başvuran Sait , özel bir yöntem olan ve tek delikten yapılan laparoskopik ameliyat ile bir seferde tüm rahatsızlıklarından kurtuldu

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Tek delikten 5 ameliyat

Bakanlığı Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kasıkta şişlik ve kızarıklık şikayetiyle başvuran hastaya çok özel bir yöntem ile tek delikten 5 ameliyat yapıldı. Kasık fıtığı, daha önce patlamış apandisite bağlı bağırsak yapışıklığı, karın duvarında yapışıklık, göbek fıtığı ve varikosel şikayetleri ile hastaneye başvuran 39 yaşındaki hasta Sait , özel bir yöntem olan ve tek delikten yapılan laparoskopik ameliyat ile bir seferde tüm rahatsızlıklarından kurtuldu. Yakın çevresinden Göğüs Hastanesi'nde cerrahi branşlarda farklı ve başarılı ameliyatların yapıldığını ve olumlu şeyler duyduğunu, bu sebeple ameliyat olmak için Göğüs Hastanesi'ni tercih ettiğini belirten Sait İnan şunları söyledi:

ÇOK ÇABUK TOPARLANDIM
"Kasık fıtığı nedeniyle ameliyat olmam gerektiğini biliyordum ve etrafımdan da hastane hakkında olumlu şeyler duyduğum için Kemalpaşa'dan buraya gelerek ameliyat olmaya karar verdim. Farkında olmadığım rahatsızlıklarım doktorum tarafından teşhis edilerek hepsinden tek seferde kurtuldum ve çok çabuk toparlandım, ağrım neredeyse hiç olmadı. Başta doktorum ve tüm ekibine teşekkür ediyorum." Ameliyatı yapan Genel Cerrah Op. Dr. Enver Tekin ise, "Laparoskopik yöntem ile vücut üzerinde iz bırakmadan küçük bir kesiyle yaptığımız cerrahi müdahale ile hastanın kasık fıtığı, daha önce patlamış apandisite bağlı bağırsak yapışıklığı, karın duvarında yapışıklık, göbek fıtığı ve varikosel rahatsızlıkları ameliyatla tedavi edildi. Bu ameliyatta bir ilk yaşadık. Ameliyat alanı özel ekranda büyültülerek yapılıyor. Böylece hastanın çevre dokusu korunmuş oluyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek delikten 5 ameliyat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN