Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oytun Nalbantoğlu : faktörü

Giriş Tarihi: 10.9.2016

ile siyaset ilişkisi son yıllarda enteresan boyutlara kadar ulaştı. Memleketimizde yediden yetmişe erkekli bayanlı en popüler eğlence ve motivasyon kaynağı olan futbolu siyasetten ayrı tutma gerekliliği konuya hangi açıdan yaklaştığınız ile doğrudan bağlantılı bir hal aldı.
Son derece hassas olan bu dengeyi yıllardır çok yakından takip ediyorum. Türkiye'nin dört bir yanına inşa edilen ultra modern statlar, tesisler ve sportif projeler elbette ki siyasi irade ile o bölgenin yönetimlerinin işbirliği sonucunda hayat buldu. Kazanan, farklı siyasi görüşlere sahip olsalar dahi aynı renklere, aynı armaya gönül verenler oldu, gençler oldu, millet oldu.

EMEKLERİNE SAĞLIK
Peki doğup büyüdüğümüz şehrimizde, güzel İzmir'de neler oldu? Hiç baştan tek tek saymaya gerek yok, Yerel yönetimlerin inatçı, şaşı bakışlarıyla malesef olan Göztepe ve Karşıyaka'ya oldu, resmen yıllarımız engelleyici zihniyetle boşu boşuna heba oldu. Artık İzmirli futbolseverler açısından kahır dolu günler nihayet sona ermektedir. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım başta olmak üzere Milletvekillerimiz Hamza Dağ ve Atilla Kaya beraberinde, Mehmet Sepil başkanımızın da yoğun emekleriyle Göztepemizin yıllardır beklediği stadyuma imza atmaya sayılı günler kaldı, şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Alsancak Stadı için de Konak Belediyesi'nin uzun zamandır atması beklenen 1/1000 ölçekli imza nihayet atıldı. Böylelikle aylardır bu prosedürün tamamlanmasını bekleyen Spor Bakanlığı'nın ve GSİM'nin de önü açılmış oldu. Unutulmamalıdır ki futbolun gücü ve kitleler üzerindeki etkisi siyasetin çok daha ötesindedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oytun Nalbantoğlu : Yıldırım faktörü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN