Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himmet parasıyla servet sahibi oldu

Eski kayınpederi, FETÖ’nün firari Güney Afrika sorumlusu Necdet İçel’in ’de vaizlik yaparken kısa sürede Karabağlar’da iki lüks villa, Torbalı’da malikane yaptırdığını ve şoför tuttuğunu anlattı

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Himmet parasıyla servet sahibi oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) firari Güney Afrika sorumlusu Necdet İçel'in eski kayınpederi Acar, devlet memuru eski damadının inanılmaz bir servete sahip olduğu, kısa sürede lüks villa ve araba satın aldığı, bu paranın kaynağından şüphelendiği için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, "Kısa bir zamanda bu serveti nasıl yaptı? Zengin ve fakiri dolandırarak himmet paralarıyla" dedi. Acar, bir süre yurt dışında çalıştığını ardından memleketi 'ye yerleştiğini ve ticaret yaparak yaşamını sürdürdüğünü, FETÖ üyesi oğlunun aracılığıyla 1989'da örgütün içinde vaiz olan Necdet İçel ile tanıştığını, sohbetlere katıldığını ancak iki yüzlülüğü ve İslam ile bağdaşmayacak davranışları gördüğü için bir daha bu toplantılara gitmediğini vurguladı. Çok istemelerine rağmen "himmet" adı altında örgüte hiçbir yardımda bulunmadığını anlatan Acar, 1990'da kızıyla evlenen İçel'in gerçek yüzünü daha sonra gördüğünü dile getirdi.

ÇİRKİN TEKLİF
Acar, kızı ve bir aylık torununun hayatını kaybettiği trafik kazasından sonra damadının kendisine "çirkin" bir teklifte bulunduğunu anlatarak, "Cenazeleri defnettikten birkaç gün sonra Konya'da tedavi gören İçel'e başsağlığı ve geçmiş olsun ziyaretine gittik. Eşinin 3-5 günlük acısına rağmen 'akrabalık bağımız devam etsin' diyerek ikinci kızıma talip olduğunu söyledi. Hangi vicdan, hangi insanlık ve hangi din adamına böyle bir şey sığar? Hangi mezhep hangi dindensin sen? Düne kadar dinden, cennet ve cehennemden bahsediyordun. O an vurulmuşa döndüm, beynim bulandı" diye konuştu. Acar, devlet memuru İçel'in ailesinin zengin olmamasına rağmen son yıllarda mal varlığının "şaşırtıcı" bir şekilde artış gösterdiğini, bununla ilgili Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu ancak konunun soruşturmaya gerek olmadığı gerekçesiyle dilekçesinin işleme konmadığına işaret etti. Acar, İçel'in satın aldığı gayrimenkulleri daha sonra başkalarının adına geçirdiğini iddia etti. İçel'in lüks hayata düşkünlüğünden bahseden ve sohbetlere giderken iş adamı, sanayici ve esnafı tercih ettiğini, işçi ya da fakirlere bakmadığına dikkati çeken Acar, şöyle konuştu: "Necdet İçel, kızımla evlendiği zaman anne ile babasından para ve serveti yoktu. 'de vaizlik yaparken kısa bir zamanda Karabağlar'da iki lüks villa, Torbalı'da köyünde malikane yaptırdığına, zeytinyağı ve hac organizasyonu firmasına ortak olduğuna, lüks arabaya bindiğine ve özel şoför tuttuğuna şahit oldum. Zengin ve fakiri dolandırarak himmet paralarıyla bu serveti yaptı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmet parasıyla servet sahibi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN