yolda kalmasın!

20 elektrikli ü bu zamana kadar hizmete alamadığı için Büyükşehir’i eleştiren Bilal Doğan “Umarız 200 araçlık filo için de 30 kez ihaleye çıkılıp, 10 yılda satın alımı gerçekleştirilmez” dedi

Giriş Tarihi: 16.9.2016
İzmir yolda kalmasın!
AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Büyükşehir Belediyesi tarafından satın almaya karar verdiği, ancak bir türlü hizmete giremeyen 20 elektrikli le ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından toplam 3 ayrı ihale açılan ve üst üste gelen iptal haberleriyle gündeme gelen elektrikli otobüs alımlarını yorumlayan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, "Sayın sonunda dediğimize geldi. 2014 yılında yerli üreticiyi görmezden gelerek, ihale sürecinde yabancı üreticiye öncelik sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sonunda milli sanayiyi tercih etmesi ülkemiz, sanayicilerimiz ve İzmir için olumlu bir gelişmedir. İki yıldır muhalefet olarak dile getirdiğimiz onca eleştiriye kulak tıkayan belediye yönetiminin sonunda yine dediğimize geldiğini ve doğru yolu bulduğunu gördük" dedi.

İKİ YIL BOŞA HARCANDI
Önümüzdeki yıl içerisinde başlayacak yeni araç alımları ve belediyenin 200 araçlık elektrikli otobüs filosu kurmaya yönelik girişimlerini değerlendiren ve kritik uyarılarda bulunan Doğan, "Geçmişte Türkiye'deki diğer belediyelerin daha uygun fiyatlarla, hibe krediler ile bu otobüsleri satın aldığını ve kullanıma sunduğunu dile getirmiş, İzmir Büyükşehir'in ilk olma hedefini kaçırdığını hemşerilerimizin de dikkatine sunmuştuk. Ancak ne yazık ki, Sayın Kocaoğlu ve ekibinin kritik hataları sonucunda İzmir'e ve İzmirli hemşehrilerimize iki yıl kaybettirilmiştir. Belediyenin her seferinde olduğu gibi fiyasko ile sonuçlanan iki ihalenin ardından olması gerekli olan yere geldiğini görüyoruz. 20 otobüs için 3 kez ihaleye çıkan ve araçları 2 yılda teslim alamayan Büyükşehir Belediyesi, umarız 200 araçlık filo için de 30 kez ihaleye çıkıp, 10 yılda satın alım gerçekleştirmez. Umarız bundan sonraki 200 araçlık filo için yapılacak büyük ihalede benzer kazalar ve aksilikler yaşanmaz, İzmir bir kez daha yolda kalmaz. İzmirliler adına temennimiz, İzmir Fuarı'nda sergilenen ve hemşehrilerimizden büyük beğeni gören yeni elektrikli otobüsün söz verilen zamanda İzmir'e gelmesi ve kullanıma sunulmasıdır. Umarız Aziz Kocaoğlu İzmirlileri model otobüsle kandırmaz. Yeni otobüslerimizin İzmirlilere hayırlı uğurlu olmasını ve kazasız belasız günlerde kullanılmasını dileriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir yolda kalmasın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN