Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Helikopterdeki kan hain yüzbaşıya ait

Giriş Tarihi: 17.9.2016
Helikopterdeki kan hain yüzbaşıya ait

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast için Marmaris’e gönderilen helikopterdeki kanla, girişim başarısız olunca yaralı halde ’e dönen pilot yüzbaşı Haldun Gülmez’den alınan kan eşleşti

FETÖ'nün darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı 'ın kaldığı Marmaris'teki otele düzenlenen saldırıda kullanılan helikopterlerdeki kan örneklerinde yapılan DNA incelemesi sonuçlandı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan teknik çalışma sonucunda kan örneklerinin; üzerinden Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez'e ait olduğu belirlendi. 16 Temmuz'da Çiğli Ana Jet Üssü'nde polisler tarafından gözaltına alınan ve çcıkarıldığı mahkemece tutuklanan Gülmez'in üzerinde "Fetullah Gülen duası" çıkmıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki FETÖ mensubu askerlerin 15 Temmuz'daki kalkışma sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te tatilini geçirdiği otele saldırh timde yer alan askerlerden biri de Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez oldu. Darbeci Yüzbaşı Gülmez, girişimden iki gün önce eşiyle İstanbul'da bulunduğu sırada telefonla arandı. 14 Temmuz'da aynı birlikte görev yaptığı Yüzbaşı Özay Çödel de Gülmez'i aradı. Darbe girişimi günü saat 18.30'da evinden alınan Gülmez, İstanbul Yeşilköy askeri apronundan İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'na geldi. Gülmez diğer darbeci askerlerle birlikte İzmir Çiğli Ana Jet Üssü'nden 15 Temmuz akşamı hareket eden 3 helikopterle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tatil için kaldığı Marmaris'teki otele yöneldi.

YARALI HALDE DÖNDÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris'ten ayrıldıktan sonra otele gelen helikopterler ve yerden destek veren bir grup asker, oteli kurşun yağmuruna tuttu. Burada bulunan özel hareket polisi ile askerler arasında çatışma çıktı. FETÖ'cü askerler püskürtüldü. Çatışmada yaralanan Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez, Çiğli 2. Ana Jet Üssü'ne döndü. Burada İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yakalanan Gülmez, önce Çiğli'deki hastanede, ardından Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi edildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi'ndeki uzman polisler helikopterde ele geçirilen kan örneklerinden DNA incelemesi için örnek alındı. Ayrıca Gülmez'den de hastanede tedavi gördüğü sırada kan alınarak, hehikopterdeki örnekle karşılaştırıldı. Bu test sonucunda Gülmez'in kan örneği ile helikopterdeki örnek eşleşti. Böylece Gülmez'in suikast girişimine katıldığı kesinleşti. Delil soruşturma dosyasına konuldu.

"HOCAEFENDİ"SİNİN DUASI!
Daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez'in üzerinden "Hocaefendi" hitabının kısaltılmış olarak ifade edildiği "H.E. duaları" yazılı bir kağıt çıkmıştı. Teröristbaşı Fetullah Gülen'in yazdığı belirtilen notta "Sultana uy, zalimden korkma", "Cihad", "Korku Anında" ve "Hizbul hasin" gibi ifadeler dikkati çekmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Helikopterdeki kan hain yüzbaşıya ait
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN