Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özdağ: 3 yılda 3 seçim olabilir

AK Partili vekil, 2018’de seçimlerin, 2019’da Cumhurbaşkanlığı, 2020’de ise genel seçimlerin yapılabilmesi için çalışıldığını bildirdi

Giriş Tarihi: 17.9.2016
Özdağ: 3 yılda 3 seçim olabilir

AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, 'nin 2018 yılından itibaren üç yıl içerisinde üç seçim yaşama ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. 2018'de yapılması planlanan seçimlerin ardından 2019'da Cumhurbaşkanlığı, 2020'de ise genel seçimlerin gerçekleşmesi için AK Parti olarak çalışmalarının devam ettiğini belirten Özdağ, "Yeni bir değişiklik üzerinde çalışıyoruz. Siyasi parti liderleriyle görüşüldükten sonra öneri Meclis'te onanacak. Türkiye'nin acilen yeni bir Anayasa değişikliğine ihtiyacı var. Bu gerçekleştiği an tahminen 2018 Ekim ayında da yerel seçimler kapımızı çalacak. Yerel seçimler normalde 2019 yılında olacaktı. Milletvekili seçimi de 2019 yılında olacakken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce söylediği 'Milletvekilliği süresi 5 yıl olmalıydı' demesi ile bu dönem milletvekilliği yapanlar 5 yıl olarak milletvekilliği yapacak" dedi.

EN AZ 7 VEKİL HEDEFİ
2018 yılında yapılacak yerel seçimlerde Manisa'da Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 17 ilçe belediyesinden de AK Parti'nin zaferle ayrılacağını iddia eden Özdağ, genel seçimlerde ise Manisa'dan en az 7 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Özdağ, "Manisa'da Saadet Partisi'nin, Büyük Birlik Partisi'nin ciddi oyları var. Sadece onların değil CHP ve MHP'lilerin de oylarına talibiz. Bir şekilde HDP'ye aldanan yüzde 3 civarında oyun da ilk seçimlerde AK Parti'ye kayacağını düşünüyorum. Çünkü HDP'nin gerçek yüzünü Kürt kökenli Müslüman kardeşlerimiz gördü" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özdağ: 3 yılda 3 seçim olabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN