Türkiye'nin en iyi haber sitesi

güvenliği zirvesi İzmir’de yapılacak

Giriş Tarihi: 18.9.2016
İş güvenliği zirvesi İzmir’de yapılacak

’nin önde gelen veren örgütlerinin desteğiyle İZSİAD tarafından organize edilen İzmir Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ve Fuarı, 20-22 Ekim’de birçok sektörün temsilcilerini bir araya getirecek

İzmir Sanayici ve adamları Derneği (İZSİAD), iş sağlığı ve güvenliği (İSG) alanında 'nin ön önemli buluşmalarından biri olan İzmir Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ve Fuarı'nın üçüncüsünü düzenlemek için kolları sıvadı. A Artı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi işbirliğiyle, "Çok Geç Olmadan" sloganıyla 20-22 Ekim tarihlerinde Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek organizasyonda; bir kez daha 'nin ve dünyanın en büyük kurum ve kuruluşlarının temsilcileri buluşacak; iş güvenliği konusundaki iyi ve örnek uygulamalar paylaşılacak.

YÜZDE 98'İ ÖNLENEBİLİR
Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği konusunun yıllarca önemsenmediğinin altını çizen İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, "İş kazalarının yüzde 98'i, tedbir alınması halinde önlenebilir. Bir işveren örgütü olarak hedefimiz, hem bu konudaki farkındalığın ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak hem de sektörün bileşenlerini bir araya getirerek ekonomiye katkı yapmak. Yine Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin, kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurumlarının yöneticileri İzmir'de buluşacak. Örnek İSG uygulamaları paylaşılacak. Ayrıca zirveye paralel devam eden fuarda da katılımcı firmalar ürünlerini, hizmetlerini tanıtacak; sektördeki son gelişmeleri sergileyecek" dedi. Organizasyon Komitesi Başkanı ve İZSİAD Genel Sekreteri Şenol Aslanoğlu da öncelikli hedeflerinin İSG konusunda toplumsal farkındalığı artırmak ve İSG kültürü oluşturmak olduğunu vurguladı. Aslanoğlu, "İlk hedefimiz, Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği (İSG) bilincinin artmasına katkıda bulunmak. Bu doğrultuda, örnek İSG uygulamalarını kamuoyuna ve İSG profesyonellerine duyurmak ve bu konudaki toplumsal farkındalığı artırmak istiyoruz. Zira ülkemizdeki iş kazaları sayısı çok yüksek. Bu konuda ne yazık ki Avrupa'da birinci, dünyada üçüncü sıradayız. Sorumluluk, işçi örgütlerine olduğu kadar işveren örgütlerine de düşüyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş güvenliği zirvesi İzmir’de yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN