Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tekli eğitim yolunda ilerliyor

İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, FETÖ/PDY ilişkisi sebebiyle kapatılan okulları ’in çocuklarına eğitim yuvası olarak kazandırdıklarını, bu okulların tekli eğitime geçişe katkı sağlayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 18.9.2016
İzmir tekli eğitim yolunda ilerliyor

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, darbe girişiminin ardından İzmir'i yeni eğitim öğretim yılına hazırlamak için yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini, bayram tatili süresince il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde mesainin devam ettiğini, dönüştürülen ve tadilata ihtiyacı olan okulların da yeni eğitim öğretim dönemine hazırlandığını belirtti. FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle el konulan okullara da değinen Yahşi, "Bu okulların büyük kısmını İzmir'in çocuklarına eğitim yuvası olarak açtık. Yöneticilerini atadık, öğretmenlerin atanmasını da bu hafta yapacağız. Bu okullar İzmir'de tekli eğitime geçme konusunda ciddi bir artı sağlayacak. Okulların dönüşümünde özellikle engelli öğrencilere öncelik verdik" dedi. Kapatılarak devlet okuluna dönüştürülen 46 kurumdan 2'sin özel eğitim anaokulu, 3'ünün özel eğitim uygulama , birinin 23 yaş üstü engelli bireylere yönelik halk eğitim merkezi, birinin de üstün zekalı öğrencilere yönelik bilim sanat merkezi olarak açıldığını söyledi. İhraç edilen öğretmenler sebebiyle İzmir'de eğitimin sekteye uğramadığını söyleyen Yahşi, "Bizim ilimizde öğretmen eksiğimiz kesinlikle yok. Görevden alınan öğretmenlerin yerine norm fazlası olan öğretmenlerimizin atamalarını yaptık" diye konuştu.

ŞEHİTLER HAFTASI
Tekli eğitimin önemli olduğunu belirten Ömer Yahşi, hedeflerinin ikili eğitimi minimize, tekli eğitimi maksimize etmek olduğunu ifade etti. Bu sisteme geçişte yeni okul binaları açılmasının gerektiğini söyleyen Yahşi, dönüştürülen okulların bu doğrultuda önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı. Okul kitaplarının okulun açıldığı gün sorunsuz şekilde çocukların sıralarında olacağını söyleyen Ömer Yahşi, "Okula yeni başlayacak çocuklarımız ile ilgili oryantasyon planları yaptık. Çocuklarımızın okula uyum sağlamaları, okulu sevmeleri, öğretmenleri ile iyi bir iletişim kurmaları için oryantasyon programı yaparak adaptasyonlarını sağlamak için çalışmalarımızı tamamladık" dedi. Okulların açıldığı haftanın 15 Temmuz olacağını belirten Yahşi, "İzmir'in bütün okullarında 15 Temuz'da şehit olan demokrasi şehitlerimizi anacağız. Çocuklarımıza bu bilinci oluşturmak için programlar yapacağız. Bakanlığımızın önemsediği bir proje" diye konuştu. Yahşi, velilerin kendileriyle hiç çekinmeden iletişime geçmesini istedi. Ömer Yahşi, "Kantin ve servislerle ilgili şikayetleri İl ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüze bildirme noktasında en ufak bir tereddüt yaşamasınlar. Velilerimizin bir telefonu bile bizim için yeterlidir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir tekli eğitim yolunda ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN