Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin istikbali

Giriş Tarihi: 19.9.2016
Türkiye’nin istikbali İzmir

AK Parti Milletvekili Necip Kalkan, İzmir’in gündemindeki projeler tamamlandığında ‘yaşanacak şehir’ olacağını söyledi. Erken seçim hakkında da konuşan Kalkan, “2017’de seçim görmüyorum” dedi

Seçim ile ilgili gündemdeki haberleri değerlendiren AK Parti Milletvekili Necip Kalkan, "Bir milletvekili arkadaşımız önümüzde 3 seçim olduğunu söyledi. Bizim TBMM'ye sunmayı planladığımız taslaktaki grup önerimizde 2019 yılının Mart ayında yapılması gereken yerel seçimler bir kereye mahsus 6 buçuk ay öne alınması, 2019 yılının Ağustos ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimi 3 aylık ertelemeyle 2019 yılının Ekim ayında yapılması. Milletvekillerinin belirlendiği genel seçimin de 4 yıl yerine yeniden 5 yılda bir yapılması yönünde. Bu öneriye muhalefet de soğuk bakmıyor. Liderlerimiz görüşerek kararı vereceklerdir. Ben 2017 yılında seçim olacağına inanmıyorum" dedi. AK Parti'nin referandumlar dahil girdiği 11 seçimden zaferle çıktığına dikkat çeken Kalkan, "Biz 'nin partisiyiz. Hep ileriye gidiyoruz. Seçim olmasında da bir çekincemiz yok" diye konuştu. Türkiye'nin istikbalinin İzmir olduğunu vurgulayan Kalkan, yapılacak yatırımlarla İzmir'in Türkiye'de yatırım, yerleşim ve istihdam konusunda parlayan yıldız olacağına dikkat çekti.

PROJELERE DESTEK VERİLMELİ
Manisa Sabuncubeli Tüneli, İzmir İstanbul Otoyolu, Ankara İzmir hızlı tren projeleri ve Körfez Tüp Geçişi, Yüksek Teknoloji Üniversitesi'nin olduğu bölgeye Teknoloji Vadisi yapılması gibi ciddi projelerin devam ettiğini söyleyen Kalkan, şöyle devam etti: "Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ankara'da gerekli izinleri alabilmek için bakanlıklarla görüştü. Sonra birçok olumlu açıklamada bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu Büyükşehir'e Katı Atık Bertaraf Tesisi olarak belirlediği yere onay verdi. Tam ÇED süreci başladığında yıllardır kentimizde bulunan istemezükçüler gittiler şikayet ettiler. Mahkeme de yürütmeyi durdurma kararı verdi. İzmir'de yürütmeyi durdurma kararı değil, 'Yürütmeyi hızlandırma kararı alınmalıdır. İzmir dünya şehri olacaksa bize gönülden destek olsunlar." Doğma büyüme İzmirli olduğunu ancak İzmir'in çehresinin bir türlü değişmediğini belirten Kalkan, Körfez Geçişi'ne destek istedi. İnsanların artık İzmir'e geldiklerinde farklılık görmeleri gerektiğini belirten Kalkan, "Bu Körfez Geçişi bir ucu İncirlatı'nda diğer ucu Mavişehir'in bir tarafında. Şehrin iki yakasını bağlayacak önemli bir proje. Ben İzmir doğumluyum. 65 yaşındayım. Şehir aynı. İzmir'in 'Yaşanacak Şehir' sloganı ancak bu projeler gerçekleşirse olur. Başbakanımız Binali Yıldırım'ın İzmir Milletvekili olmasının avantajını kullanarak kentimizin vizyonunu genişleteceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin istikbali İzmir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN