Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlum, Gülen’in damadı Adil Öksüz’ün de eniştesi

Manisa Turgutlu’da tutuklanan işadamı Türk, oğlunun FETÖ elebaşısının ablasının kızıyla evli olduğunu söyledi. Türk, örgütle bağının olmadığını belirtti

Giriş Tarihi: 20.9.2016
Oğlum, Gülen’in damadı Adil Öksüz’ün de eniştesi
FETÖ'nün darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Turgutlu'da tutuklanan 8 işadamından Mustafa Said Türk, mahkemedeki ifadesinde, 10 yıldır 'de yaşayan oğlu Cemal Türk'ün örgütün elebaşı Fetullah Gülen'den özel ders aldığını, aynı zamanda örgütün " kuvvetleri imamı" olduğu bildirilen Adil Öksüz'ün oğlunun kayınbiraderi olduğunu söyledi. Oğlu Cemal Türk ve eşinin daha önce Gülen'in okullarında çalıştığını, 10 yıldır da ABD'de yaşadıklarını aktaran Mustafa Said Türk, profesör olan oğlu Süleyman Türk'ün ise FETÖ ile bağlantısının bulunduğunu, 15 Temmuz gecesi ailesiyle yurt dışına gittiğini öğrendiğini anlattı.

GÜLEN'DEN DERS ALDI
Fetullah Gülen'in ablasının kızının, oğlu Mehmet Türk'le evli olduğunu ve akrabalıklarının bulunduğunu belirten Türk, 'daki oğlunun nikahına Gülen'in katıldığını, burada birlikte fotoğraf çektirdiklerini aktararak, yöneltilen sorulara şu cevapları verdi: "Oğlum Mehmet'in eşine Bahdenur diyoruz, Gülen'in ablasının adı Nurhayat diye biliyoruz ancak gerçek isimlerini bilmiyorum. Cemal (oğlu), Fetullah Gülen'in ilahiyat talebesidir, Gülen'den özel ders almıştır. Sakarya Üniversitesinde öğretim görevlisi olan Adil Öksüz, Cemal'in kayınbiraderidir. Darbeyi yapanların da yaptıranların da Allah belasını versin. Darbe girişimi tiyatro değildir, onu da televizyonda duydum, Irmak TV'de duydum, Fetullah Gülen'in Irmak TV'de ağzından duydum" ifadesini kullandı. Mustafa Said Türk, kendisinin örgütle bağının bulunmadığını öne sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlum, Gülen’in damadı Adil Öksüz’ün de eniştesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN