Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski FETÖ unda milli sporcu yetişecek

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Buca Kaynaklar’da bulunan Nokta Koleji, Spor Lisesi’ne tahsis edildi. Müdürü İnceoğlu, “Şimdi daha çok milli sporcu yetiştireceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Eski FETÖ okulunda milli sporcu yetişecek
'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen lardan 46'sı eksikleri giderilerek yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirildi ve sorunsuz şekilde açıldı. FETÖ'nün Buca Kaynaklar'daki eski Nokta Koleji binası da, milli sporcuların eğitim gördüğü Spor Lisesi olarak yeni öğretim yılına başladı. İzmir'in tek spor lisesi Atatürk Spor Lisesi, 2010 yılında Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde bir bölüm olarak kuruldu. Üç yıl önce lise bağımsız olarak eğitim ve öğretim vermeye başlasa da kendi binasının bulunmaması imkansızlıklara neden oldu. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında el konulan okulların dönüştürülmesi ile birlikte Buca Kaynaklar'da bulunan bir okul, Atatürk Spor Lisesi'ne tahsis edildi.

"ŞARTLARIMIZ ÇOK İYİ OLDU"
Ağaçlık alanın içinde bulunan okul tesis yapısı itibariyle spor lisenin eğitimine büyük katkı sağladı. Kendilerine bu binayı sağlayanlara teşekkür eden Atatürk Spor Lisesi Müdürü Yusuf İnceoğlu, "Zaten daha önce bir başka okulun bünyesinde eğitim öğretime devam ediyorduk. İki okul bir aradaydı. Oranın şartları bizim için uygun değildi. Buraya gelince muhteşem bir bina ve bahçe gördük, çok mutlu olduk" ifadelerinde bulundu. Okulun milli sporculara eğitim verdiğini belirten İnceoğlu, "30 civarında milli sporcumuz var. Eski olumsuz şarlarda şampiyonluğa şampiyonluk katıyorduk. Burası ile birlikte daha büyük bir atağa kalkacağız. Zaten İzmir'in tek spor lisesiyiz, prestij okuluyuz daha da ileri gideceğiz" diye konuştu. Dönüştürülen okullara aktarılan bir diğer lise ise Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi. Karşıyaka'daki okul yine aynı ilçede bulunan ve dönüştürülen bir okulun binasına taşındı. Okul Müdürü Recep Gençay, daha kompleks bir tesise geçtiklerini belirterek, "Yemekhane, kafeterya, büyük spor salonu, çocukların oynayabileceği halı sahaları var. Çocukların çeşitli etkinlikleri gerçekleştirebileceği bir binaya taşınmış olduk. Daha önce Muhsin Yazıcıoğlu Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi olan okulumuz, Prof. Dr. İlhan Varank Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi adını alarak personel ve öğrencileriyle birlikte bu binaya taşınmış oldu" dedi. Aynı okul bünyesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında imam hatip ortaokulu da açılacağını belirten Gençay, "Daha önceki okulun şartları nedeniyle 300 öğrencimiz vardı. Önümüzdeki okulumuz bünyesinde açılacak imam hatip ortaokulu ve liseye açacağımız kontenjanla 700 öğrenciye eğitim vereceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski FETÖ okulunda milli sporcu yetişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN