Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Algı operasyonları bizi durduramaz

Denizli’deki merkezinin açılışında konuşan Bakan Albayrak, ’nin para politikalarında güçlü devam ettiğini, mali disiplinden taviz vermediğini, dünyadaki eşsiz rolünü pekiştirdiğini ifade etti

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Algı operasyonları bizi durduramaz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 'nin büyümesinden, ekonomisinden, yatırımından vazgeçemeyeceğini belirterek, "Enerji sektöründe gelecek dönemde çok önemli yatırım ve projelere imza atacağız. Yıl sonuna doğru hem yerli kömürle hem de güneşte ilk ihalemizi yaparak 'nin aynı zamanda bir üretim Ar-Ge merkezi olması noktasında bir ilki gerçekleştirmek için adımları atacağız" dedi. Albayrak, Denizli'de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz'ın da katıldığı, Bereket Enerji Grubu'na ait ADMGDZ Merkezi'nin açılışında konuştu. Açılışın çok büyük bir resmin başlangıcı olduğunu dile getiren Albayrak, Mayıs 2016'da elektrik dağıtım sektörüyle ilgili yıllık yapılan toplantıda bazı önemli kararlar aldıklarını ve bu kararlarla daha kaliteli hizmet verilmesi noktasında önemli bir süreci başlattıklarını anlattı.

VIZ GELİR TIRIS GİDER
"Biri not indirmiş, öbürü açıklama yapmış vız gelir tırıs gider" diyen Bakan Albayrak, şöyle devam etti: "Türkiye, para politikalarında güçlü devam ediyor, mali disiplinden taviz vermiyor. Bugün Avrupa'nın borç stoku yüzde 80-90'larda, bizde bütçe açığı yüzde 1, Avrupa'da ise bunun üzerinde. Bu disipline devam edeceğiz. İhracat, üretim istihdam, 2008'deki en büyük krizin yaşanması sonrasında milyonlarda istihdam üretilmiş ülkemizde, biz büyümeye devam edeceğiz. Siyasi istikrar belki de bölgede ve dünyada son 14 yıldır bu kadar siyasi istikrarlı bir dönem yaşanmadı. Bunun anlamı algı operasyonuna dayalı kim ne yaparsa yapsın ülke olarak büyümeye devam edeceğiz. Kimse kimseyi kandıramaz. Nitekim Hazinemizin ihale taleplerine bakıyoruz, maşallah her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Türkiye, küresel oyunun içinde bölgedeki en istikrarlı ve güvenilir partner olmaya devam edecek. Ekonomisi gelişmiş iş gücü, şirketleri, bölgede ve dünyada her geçen gün eşsiz rolünü pekiştirmeye devam edecek."

ALO BEN BERAT
Açılış töreninin ardından yapılan çağrı merkezi gezisinde Bakan Albayrak, çağrı karşıladı. Gelen çağrıyı "Alo, ben Berat" diyerek alan Bakan Albayrak, Muğla Milas ilçesine bağlı Dörttepe köyünden arayan Hanife Kurt'un evinin karşısındaki sokak aydınlatmasının yanmadığını söylemesi üzerine sorunun en kısa sürece giderileceği bilgisini verdi. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak için genişletilmiş bir kapasite ile devreye giren ADMGDZ Çağrı Merkezi yeni dönemde açılacak 9 çağrı merkezinin ilki oldu. Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa'ya hizmet vermek üzere kurulan merkezde 400 kişi görev yapacak. Bu rakamın 300'ünü kadın, 100'ünü ise erkekler oluşturuyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Albayrak'a ziyaretinden ötürü teşekkür ederek, "Denizli, yenilenebilir enerjide, jeotermal enerji konusunda Türkiye'de belki de dünyanın sayılı kentlerinden biri olabilecek potansiyele sahip bir kent" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Algı operasyonları bizi durduramaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN