Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeter artık!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun geçiş güzergahında toplanan taraftarları dava açarak stat inşaatını durduran Büyükşehir Belediyesi’ni pankartlarla protesto etti

Yeter artık!
lılar, ihalesi yapılıp yapımına başlanan, ancak Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara 18. Bölge İdare Mahkemesi'ne açtığı dava nedeniyle inşaatı durdurulan Yalı Stadı'nın yapımı için dün yine sokağa döküldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin stadın yapımına engel olan davayı bir türlü geri çekmemesine tepkili olan, iki gün önce de Büyükşehir Belediye Başkanı 'nun "Bizim tarafımızdan açılan bir dava yok" demesi üzerine adeta çılgına dönen taraftarlar, dün İzmir'e gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçiş güzergahında protesto eylemi yaptı.

MAVİŞEHİR'DE BEKLEDİLER
Karşıyakalı taraftarlar, Kılıçdaroğlu'na stat konusundaki isteklerini iletip, buna engel olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu şikayet etmek için sabah saatlerinde Mavişehir'de toplandı. Ellerindeki, "Karşıyaka stadını istiyor", "Stadı istemeyenleri biz de istemeyiz", "Artık yeter deplasmana gitmek istemiyoruz", "Karşıyaka tarihini Atatürk yazdı, yok saymaya kimsenin gücü yetmez", "Karşıyaka planlarında mera olan yerde koyunlar otlasın", "Karşıyaka Stadı KSK'nin kalbidir" yazılı dövizler açan taraftarlar, stadın durdurulması için dava açan Aziz Kocaoğlu'na "Dava açmadık deden bu nedir?" diyerek dava dilekçesini gösterdi.

GÜZERGAHI DEĞİŞTİRDİLER
Karşıyakalıların protestolarını sürdürürken, partilileri açılışların yapılacağı meydana taşıyan otobüsler bir bir yoldan geçmeye başladı. Bu arada taraftarlar da açılışların yapılacağı Caher Dudayev Bulvarı ve Kemal Baysak Bulvarı kesişimine doğru sloganlar atarak ilerlemeye başladı ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu tören alanı önünde geldi. Ancak stat protestosu için toplanan grubun haberini alan ve Kılıçdaroğlu'nun Karşıyakalıların önünden geçmesini istemeyen CHP'liler genel başkanlarının yol güzergahını değiştirdi ve Kılıçdaroğlu'nu taşıyan araç, açılışın yapılacağı meydana arka taraftan giriş yaptı. Bunu farkeden KSK taraftarları tören boyunca hep bir ağızdan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar'ı protesto eden sloganlar attı ve seslerini Kılıçdaroğlu'na duyurdu. Tören sonrası ise grup sessizce dağıldı.

STATLARI BELEDİYE YAPAR!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Karşıyakalıların tüm protestolarına rağmen, stat konusunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na benzer bir tavır sergiledi. Kılıçdaroğlu, ilk maçın geçen hafta oynandığı, ancak zemini bozulduğu için bakıma alınan Doğanlar Stadı'nın resmi açılışında yaptığı konuşmada, Başbakan Binali Yıldırm'a ve hükümete seslenirken,"İzmir Büyükşehir Belediyesi statları yapacak. Senin bütçenden kaynak azalmayacak" diye konuştu.

DAVAYI BAKANLIK ÇEKSİN
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Yalı Stadı ile ilgili dün yine ilginç bir yaklaşım gösterdi. İki gün önce "Biz dava açmadık" diyen Kocaoğlu, bu kez "Bizim açtığımız dava bellidir. Davayı Danıştay'a götüren Gençlik ve Spor Bakanlığı'dır. Davayı geri çekmesi gereken bakanlıktır. Davadan vazgeçecek, planını yapacak, çalışmalara başlayacak" ifadesini kullandı. Kocaoğlu'nun bu yaklaşımı hukukçular tarafından "komik" diye nitelendirildi. Çünkü bakanlık, 18. Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "ihale iptal" kararına itiraz ettiği için dosya Danıştay 13. Dairesi'ne gitti.

HAMZA DAĞ'A RANDEVU VERECEĞİM
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın yaptığı çağrıya nihayet kulak verdi. Dağ'ın, statlarla ilgili konuları çözüme kavuşturmak için Kocaoğlu'ndan randevu isteyecekleri ve durumu kendisine anlatacaklarını söylemesi üzerine Kocaoğlu, "Önümüzdeki hafta randevu vererek, siyasiler ve spor kulübü temsilcileriyle bir araya geleceğim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeter artık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN