Müşterisine kandı borç batağına düştü

Giriş Tarihi: 10.10.2016
Müşterisine kandı borç batağına düştü

’de pidecilikle uğraşan Bayram Ali Çolak, daha önce iyilik gördüğü müşterisi Tuncay Y’ye yardım etmek isterken dolandırıldı. Tuncay Y. için üzerine şirket alan Çolak’ın şimdi 500 bin lira borcu var

'de yaşayan pidecilik yaparak geçimini sağlayan 33 yaşındaki Bayram Ali Çolak'ın hayatı müşterisi Tuncay Y. tarafından dolandırılınca karardı. Yaklaşık 10 yıl önce pide salonu işleten iki çocuk babası Bayram Ali Çolak, müşterisi Tuncay Y'nin yardımıyla alabilmesi için bankadan kredi çekmesine yardımcı oldu. Bu iyiliğin altında kalmak istemeyen Çolak, Tuncay Y'nin yanına gelip 'Ben senin işini hallettim. Şimdi sen de bana yardımcı ol. Kendi üzerime şirketim var. Bu yüzden ikinci şirketi kendi adıma alamıyorum. Ucuza ikinci bir şirket buldum. Özkor Limited Şirketi'ni geçici olarak devralmamız gerekiyor. 3 ay sonra şirketin devrini senden alacağım' dedi. Bu sözlere inanan Çolak, Tuncay Y'nin ile birlikte notere giderek bilmediği belgeleri imzalayıp şirketi kendi üzerine aldı. Tuncay Y, 3 ay sonra şirketin devrini yapmazken bir daha ortalarda görünmedi. Çolak da adresine gelen vergi borçlarıyla ilgili belgeleri görünce büyük şok yaşadı. 10 yıldır mahkemeden mahkemeye koşarak yıprandığını ve borçlardan kurtulmak istediğini ifade eden Çolak, "İyilik yapayım derken hayatım karardı. Bir insana güvendim bu hale geldim. 10 yıldır mahkemelere gidip geliyorum. Borçlar nedeniyle pide salonumu kapattım. Sigortalı bir işte çalışamıyorum. Sigortalı çalıştığım maaşıma haciz geliyor. Böyle olunca ileride emekli de olamayacağım. Maddi ve manevi olarak bitik durumdayım" diye konuştu.

BUNALIMA GİRDİ
Girdiği bunalım nedeniyle psikolojik sorunlar da yaşadığını ifade eden Çolak, "Tuncay Y. ile tekrar bir araya geldim. Haklılığımı ispat etmek için konuşmamızın sesini kaydettim. Bu ses kaydını savcılığa delil olarak sundum. Ama şu ana kadar herhangi bir gelişme olmadı. Davalar ve borçlar duruyor. Ben pideciyim. Şirket işletecek kapasitede bir insan değilim. Tuncay Y. dolandırıcılığı kendine meslek edinmiş bir kişi. Hala elini kolunu sallayarak dışarda geziyor. Sahte kimlik kullanıyor. Eşinin, baldızının ve kayınvalidesinin üzerine bile tabela şirketler açmış bir kişi. Benim adıma kayıtlı şirketler hiçbir alakam yok. Adıma açılan icra davalarının düşürülmesini istiyorum. Bu işten 5 kuruş para almadım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müşterisine kandı borç batağına düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN