Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozdağlar’da fidan harekatı

’de tabiat varlıklarını artırma çalışmalarını sürdüren Orman Genel Müdürlüğü, Bozdağlar’da 6 yıllık süreçte 1 milyon 650 bin fidanı toprakla buluşturdu

Giriş Tarihi: 13.10.2016
Bozdağlar’da fidan harekatı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 'de tabiat varlığını artırmak için 2016 yılında Bozdağlar'da 157 bin karaçam fidanı daha dikti. Bu sayede 6 yıllık çalışmalar sonucu 1 milyon 650 bin fidan Bozdağlar'da 2 bin 100 adet futbol sahası büyüklüğündeki alanda can buldu.

EROZYON KONTROLÜ
Orman ve Su İşleri Bakanı , "Bütün 'de olduğu gibi 2 bin 160 metrelik rakıma sahip Bozdağlar'da da tabiat varlığı artırma projeleri devam edecek. Dağlar Ege'nin akciğerlerinden biri olacak" dedi. Bölgede "Erozyon Kontrolü" projesi için OGM, 2011- 2016 yılları arasında Bozdağlar'da toplam 24 bin 780 dekarlık sahada arazi hazırlığı çalışmalarını tamamladı. Bu sahalara ağırlıklı olarak karaçam ve sedir olmak üzere kestane, ardıç, ceviz, ahlat türlerinden 1 milyon 650 bin adet fidan dikimi gerçekleşti. Veysel Eroğlu, erozyonla mücadeleye devam edeceklerini belirterek, "Bölge kış turizmine ve zirai faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple erozyonla mücadele ile biyolojik, sosyal fonksiyonlar açısından orman alanları bölge için zorunlu hale geliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağlar’da fidan harekatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN