Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan hem ders hem müjde verecek

Bugün ’e gelecek olan Başbakan , DEÜ’nün akademik yılı açılış törenine katılıp ilk dersi verecek. Sonra kulüp başkanları ile Başbakanlık Ofisi’nde görüşecek Yıldırım, Ödemiş’te de miting yapacak

Giriş Tarihi: 14.10.2016
Başbakan hem ders hem müjde verecek

Başbakan Binali , bugün bir takım etkinliklere katılmak üzere 'e geliyor. Bugün ilk olarak 9 Eylül Üniversitesi 2016- 2017 akademik yılı açılış törenine katılacak Başbakan Yıldırım, ilk dersi verecek. Daha sonra Başbakanlık Ofisi'nde özel görüşmeler yapacak. Cuma Namazı'nı kıldıktan sonra helikopterle Ödemiş'e gidecek Başbakan Yıldırım, Ödemiş Belediyesi'nde lansmanına katılacak girişimci kadın çiftçilere ödül verecek. Hükümet Konağı'nın önünde tarım mitingi yaparak çiftçi ve besiciye tarım ve hayvancılık teşviklerini, desteklerini açıklayacak olan Yıldırım, Kiraz'da yerel oda temsilcileri ile yemekli toplantı yapacak. Kiraz'dan helikopterle havalimanına geçecek olan Başbakan, saat 21.30'da kentten ayrılacak. Başbakan Yıldırım, bugün gerçekleşecek İzmir ziyaretinde, kentteki futbol kulüplerini de ihmal etmeyecek. Aynı zamanda İzmir milletvekili olan Başbakan Yıldırım, profesyonel liglerde temsilcisi bulunan kulüplerin başkanlarıyla saat 11.00'de Başbakanlık Ofisi'nde bir araya gelecek. Yıldırım'ın, Alsancak Stadı ve Göztepe Gürsel Aksel Stadı'nın projelendirilmesi ve yeniden ihale süreçleriyle ilgili başkanları bilgilendirmesi bekleniyor. Bu arada kulüp başkanlarının, Başbakan Yıldıarım'dan özellikle statlar ve tesisleşme konularında desteklerini isteyecekleri öğrenildi.

ÖDEMİŞ HAZIR KITA
Öte yandan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Başbakan'ın Ödemiş programına yönelik bilgiler verdi. Badem, "Başbakanımızın Ödemiş'te açıklayacağı müjdeler gerek Ödemişli üreticilerimiz için gerekse Türkiye tarımı için önem arz edeceğini düşünüyorum" dedi. Ödemiş'te tarım mitingi yapacak olan Başbakanın katılacağı ve Ödemiş Hükümet Meydanı'nda düzenlenecek program, Ödemişli sanatçılar Osman Kalay ve Bedia Akartürk'ün konserleriyle başlayacak. Saat 14.30'da Üretici Kadın Çiftçilere Ödemiş Kültür Merkezinde ödül töreni düzenlenecek. Üretici kadın çiftçilere ödüllerini verecek olan Başbakan Binali Yıldırım daha sonra saat 15.00'te Ödemişliler ile miting alanında buluşacak. Saat 15.45'te ise doğalgaz verme töreni gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan hem ders hem müjde verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN