Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir kentin hayali gerçeğe dönüşüyor

’nin kentte Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı olduğunu belirten Delican “Projelerin devamı gelecek. İzmirli Başbakanımız ve kenti çok seven Cumhurbaşkanımız var” dedi

Giriş Tarihi: 22.10.2016
Bir kentin hayali gerçeğe dönüşüyor
AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, İzmir 'nin Cumhuriyet tarihinde kente yapılan en büyük yatırım olduğunu belirterek, bir hayalin gerçeğe dönüştüğünü, projelerin devamının geleceğini belirtti. Delican, 2004'te Büyükşehir Belediyesinde Meclis üyeliği yaptığı dönemde, o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, parti programında da yer alan şehir hastanesi için yer konusunda çalışma yaptıklarını ve bugünkü alanı tespit ettiklerini söyledi. Delican, "Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 yıllık hayali, bizim de çok büyük hayalimizdi. Cumhurbaşkanımız sayesinde İzmir'de bir hayal daha hayata geçti. İzmir, 'nin geleceği. Projeler göğsümüzü kabartıyor. İzmir Şehir Hastanesi 780 milyon avro ile İzmir'e yapılan Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı. Bu projelerin devamı gelecek çünkü İzmirli bir Başbakanımız ve kentimizi çok seven bir Cumhurbaşkanımız var. İzmirlileri ben bu ortaklığa davet ediyorum, kazanan İzmir olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza ne kadar teşekkür etsek az" diye konuştu. Bayraklı Şehir Hastanesi'nin 2019'a yetiştirilmek istendiğini, bu yönde yoğun çaba sarf edildiğini vurgulayan Delican, Türkiye'nin en önemli dijital hastanesinin İzmir'de kurulacağını, hastanenin ilçenin kentsel dönüşümüne de önemli katkı sağlayacağını söyledi. Delican, "Mevlana hazretlerinin söylediği güzel bir söz vardır; İnsanın kanadı gayrettir. İzmir'nin gövdesinde bu kanat açılarak bu hastane kentte sağlık kenti olma konusunda önemli bir marka değeri kazandıracak. İzmir'e ne söz verdiysek bir bir hayata geçiriyoruz. Karabağlar'da kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanıyor. Kent, çağdaş ve modern bir havalimanına kavuştu. İstanbul-İzmir arası yaptığımız otoyolla 3,5 saate inecek. İzmir- Ankara hızlı tren çalışmaları devam ediyor." dedi.

YAPILMIYOR DİYE AĞLIYORLARDI
Bazı kesimlerin inşaat alanında "Neden yapılmıyor diye" tarzı söylemlerinin olduğunu kaydeden Delican, "Eleştirilere açığız ama her seçim döneminde milletvekili aday listesine girenler gelip burada 'Neden yapılmıyor' diye ağlıyorlardı. Şimdi hizmeti görsünler katkı koysunlar. İzmir'e AK Parti'nin ne kadar önem verdiğini, Cumhurbaşkanımızın ne kadar önem verdiğini bir kez daha görüyoruz." ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kentin hayali gerçeğe dönüşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN