Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhracatçıya müjdesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci belirledikleri kriterler doğrultusunda yaklaşık olarak 15 bin ihracatçıya yeşil vereceklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 23.10.2016
İhracatçıya pasaport müjdesi
'deki İhracatın Yıldızları Töreni'ne katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yaklaşık 15 bin ihracatçıya yeşil verileceğini belirterek, "1 ile 10 milyon arası ihracat yapan şirkete 1 pasaport hakkı, 10-25 milyon dolar arası 2, 25-50 milyon dolar arası 3, 50-100 milyon dolar arası 4, 100 milyon dolar üzerinde 5 yeşil pasaport hakkı o şirkete tahsis edilecek" dedi.Zeybekci, Denizli'nin 1990'lı yıllarda uluslararası fuarlarda başka ülkelerin stantlarına imrenerek bakarken bugün aynı fuarlarda en fazla ziyaretçiyi çeken firmalara sahip olduğunu belirtti. Zeybekci, kentin ihracat konusunda bir başarı hikayesi yazdığını vurguladı. Denizli'nin istediğinde "kent olarak tek bir entegre fabrika gibi hareket edebilme" özelliğinine ders olarak okutulması gerektiğini ifade eden Zeybekci, Türkiye'nin de 450 milyar dolarlık dış ticaret hacmiyle bir mucize yarattığını dile getirdi.

EN BÜYÜK İHANET
Zeybekci, 15 Temmuz'un bu milletin bilinen 3 bin yıllık tarihi boyunca gördüğü en büyük ihanet olduğunu, sorumlulardan hukuk çerçevesinde hesap sorulacağını ancak bunu "at izini it izine karıştırmadan yapacaklarını" ifade eti. Denizli'den en fazla ihracat yapan 20 firmaya ödüllerinin verildiği törene TİM başkan vekilleri Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve Süleyman Kocasert ile AK Parti Denizli milletvekilleri de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhracatçıya pasaport müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN