Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de FETÖ için çalıştı

AK Parti’nin İstişare Toplantısı’nda konuşan , “2014 seçimlerinde ’de aday kampanyasını yürütürken FETÖ’cü abla ve abilerinin ’yle beraber nasıl işbirliği yaptıklarına birebir şahidim” dedi

Giriş Tarihi: 24.10.2016
İzmir’de FETÖ CHP için çalıştı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali , partisinin Afyonkarahisar'da düzenlenen 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ülke gündemini değerlendiren Başbakan Yıldırım, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele konusunda muhalefetin tavrını "" mesajıyla eleştirdi. FETÖ ile mücadeleyi ilk başlatanın AK Parti olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, "FETÖ'cü teröristler varsa asla gözlerinin yaşına bakmayacağız. Bu konuda ne milletimizin ne de sizin asla tereddütü olmaz. Şimdi muhalefet temsilcileri çıkıp, AK Parti'nin içişlerine yönelik ileri geri laflar ediyorlar. Siz AK Parti'yi bırakın da kendi partilerinize bakın. AK Parti istişarelerinde zaten eleştirisini de özeleştirisini de yapar. Siz kimin tarafını yapıyorsunuz, onu izah edin. FETÖ'nün avukatlığını, sözcülüğünü yapanların bize söz söylemeye hadleri de yok hakları da yok. Ana muhalefet partisi darbeyi bıraktı varsa yoksa mağdur edebiyatı yapıyor. Kardeşim küresel terör örgütü ne zamandan beri masum? 241 şehidimizin yakınları asıl mağdur, gazilerimiz asıl mağdurlardır. O gece dünyayı zindan etmeye çalışan, demokrasiyi yok etmeye karşı alçaklara karşı 79 milyon mağdurdur. FETÖ'cülerin mağdurluğunu ifade etmek bir anlamda FETÖ örgütüne bilerek, bilmeyerek destek olmaktır. Ana muhalefet partisi bu işten vazgeçsin" dedi.

UYDURMA DOSYALAR
Başbakan Yıldırım, 2014'te seçim kampanyasına başladığında FETÖ mensuplarının "yolsuzluk yapıldı" algısı oluşturmak için uydurma dosya ortaya çıkardığını dile getirdi. FETÖ mensuplarının yanında yer aldıkları 'ye oy istediklerini ve kendilerini parçaladıklarını ifade eden Yıldırım, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in o dönemde partisinin FETÖ ile işbirliği yaptığını söylediğini anımsattı. Yıldırım sözlerini "2014 seçimlerinde İzmir'de belediye başkanlığı aday kampanyasını yürütürken FETÖ mensubunun, FETÖ örgütünün o bacı, abla ve abilerinin nasıl CHP'yle beraber kendilerini parçalarcasına kampanya yaptıklarına, sandık başlarını tuttuklarına birebir şahidim" diyerek tamamladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de FETÖ CHP için çalıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN