Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın projesi MEB’in takibinde

Meslek liselerinin yaz stajı ve beceri eğitiminin otomasyonuna ilişkin ’da hazırlanan projeyi Milli Eğitim Bakanlığı beğendi

Giriş Tarihi: 26.10.2016
Manisa’nın projesi MEB’in takibinde

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geliştirilerek bu yıl uygulamaya başlanan web tabanlı meslek liseleri yaz stajı ve beceri eğitimi otomasyon projesi, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) takibine girdi. Çalışmayı inceleyen Bakanlık, onayın ardından projeyi e-okul sistemine dahil ederek, ülke genelinde uygulamaya başlayacak. Manisa'nın 17 ilçesinde bu eğitim sezonu uygulamaya başlanan projeden 4 bin 300 öğrenci faydalandı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail , projeyle meslek liseleri öğrencilerinin stajlarının yürütülmesi ve denetlenmesinin amaçlandığını söyledi.

TORPİL ORTADAN KALKACAK
Öğrencilerin istediği kurumda değil, ataması gerçekleşen işyerinde stajyerlik yapacağını, böylece torpilin ortadan kaldırıldığını ifade eden Koç, "Şuana kadar Manisa'da stajyer talebinde bulunan 2 bin 391 firmanın yanı sıra projeden faydalanan 4 bin 300 öğrenci sisteme dahil edildi. Stajyer talebinde bulunan firmalara, işyeri sicilleri üzerinden kendilerine ait şifreler verildi. Firmaların talep ettiği öğrenci sayısı kadar işyerlerine öğrenciler yönlendireceğiz. Projeyi daha önce iki defa denedik ve başarılı projeler aldık" dedi. Projeyle öğrencilerin adaletli, dengeli ve oranlı bir şekilde firmalara dağıtımın sağlandığını belirten Koç, kanunu gereği stajyer talebinde bulunma zorunluluğu olmasına rağmen bunu yapmayan firmalara idari para cezası uygulanacağına çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa’nın projesi MEB’in takibinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN