29 Ekim’e yakıştı

Giriş Tarihi: 31.10.2016
29 Ekim’e yakıştı

Gündoğdu Meydanı’nda Nilüfer ve Feridun Düzağaç, sevilen şarkılarını İzmirliler ile birlikte söyledi. Manisa’da binlerce kişi fener alayına katıldı. Denizli’de bayrağını alan meydanlara koştu

Ege Bölgesi'nde Cumhuriyet'in 93'üncü yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler renkli geçti. İzmir'de Büyükşehir'in 1 haftaya yayılarak düzenlenen kutlama programı çok özel bir finalle tamamlandı. Ellerinde Türk bayraklarını alan İzmirliler önce Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan fener alayına katılarak marşlar eşliğinde Gündoğdu Meydanı'na kadar yürüdü. Kortejin ardından binlerce İzmirli, Nilüfer ve Feridun Düzağaç konserleriyle 29 Ekim coşkusunu zirveye taşıdı. Nilüfer, sahnede kaldığı 1,5 saatlik sürede 20 şarkıyı alanı dolduran sevenleriyle birlikte seslendirdi. Ünlü sanatçı, Feridun Düzağaç'ı sahneye davet ederek "Kavak Yelleri" şarkısında düet yaptı. İki sanatçı Onuncu Yıl Marşı'nı tüm İzmirlilerle birlikte söyledi.

FENER ALAYINA 10 BİN KİŞİ KATILDI
Manisa'da, Cumhuriyet Bayramı'nın 93'ncü yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayına yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Şeyh Fenari Camii önünde toplanan yaklaşık 10 bin kişi, ellerinde meşale, dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri ile Manisa sokaklarında yürüdü. Denizli'de ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 500 metrelik Türk bayrağıyla "Cumhuriyet Yürüyüşü" gerçekleştirildi. Yürüyüşe güzergahtaki binalarda oturan vatandaşlar da bayrak sallayarak ve alkışlarla destek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
29 Ekim’e yakıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN