Pamukkale Belediyesi’nden dev sağlık yatırımı

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Pamukkale Belediyesi'nin 16 vizyon projesinden biri olan "Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi"nde çalışmalar başladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu sağlık kuruluşunun 18 milyon liraya mal olacağını belirterek, "Sağlık kompleksi tamamlandığında günde 2 bin kişiye sağlık hizmeti verilecek" dedi. Denizli'nin 330 bini aşan nüfusuyla en büyük ilçesi olan Pamukkale'de belediye vizyon projeleri birer birer hayata geçirmeye başladı. Sağlık konusunda önemli bir ihtiyacı giderecek olan "Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi"nde ilk adım atıldı. Arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sağlık kompleksinin yapımını Pamukkale Belediyesi üstlendi. Sağlık Bakanlığı da komplekste kullanılacak olan iç techizatı sağlayacak.

7 KATLI OLACAK
2 bin 800 metrekare alan üzerinde 10 bin metrekare inşaat alanına inşa edilecek olan "Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi", 2 bodrum 1 zemin ve 4 kat olmak üzere 7 kattan oluşacak. Komplekste dahiliye, genel cerrahi, çocuk, kadın doğum, kulak burun boğaz, göz, gastroenteroloji, göğüs hastalıkları, nöroloji, beyin cerrahisi, üroloji, ortopedi, enfeksiyon hastalıkları, kalp damar cerrahisi, kardiyoloji, psikiyatri, cildiye, fizik tedavi ve nefroloji polikliniklerinde hizmet verilecek. "Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi"nde acil müdahale, bilgisayarlı tomografi, laboratuvarlar, 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, mammografi, fizik tedavi ünitesi ve havuzu, röntgen ve ultrason, kemik dansitometrisi ve MR birimleri vatandaşların hizmetine sunulacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 16 vizyon proje arasında yer alan "Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi"nde çalışmaların başladığını belirterek, "Pamukkale'de yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etmek için ilk günden beri büyük özveri ile çalışıyoruz. İlçemizi daha iyi hale getirmek için sağlık konusundaki bu önemli projeyi hayata geçirdik" dedi.

18 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK
Uzun süren proje çalışmalarının ardından ihalesi yapılan projede çalışmaların sürdüğünü söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, "Pamukkale Belediyesi olarak bu proje için yaklaşık 18 milyon lira harcanacak. Proje hayata geçtiğinde günde 2 bin vatandaşımız sağlık hizmetine ulaşmış olacak. Biz 30 Mart 2014 tarihinde halkımızın verdiği emaneti onlara hizmet etmek için kullanıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi Pamukkale'de yaşamak ayrıcalık olacak. Bunun için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Pamukkale Belediyesi her zaman vatandaşlar için gereken çalışmaları yapmak için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürecektir" dedi. Başkan Gürlesin, "Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi" nin hafriyat çalışmalarını da yerinde inceledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pamukkale Belediyesi’nden dev sağlık yatırımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN