Sadık Grubu yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Sadık Grubu yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor

Denizli'nin 69 yıllık köklü firması Sadık Grubu, hizmet verdiği alanlarda yeni projeleriyle yoluna devam ediyor

Sarayköy ilçesinde küçük bir işletme ile temelleri atılan Sadık Grubu, şu anda Türkiye'nin tanıdığı bir marka haline geldi. Sadık Grubu bünyesinde otomotivde Renault, Dacia, BMC, Ford, akaryakıtta Shell, Total, Opet, PO, Bp markaları bulunurken, sigortada Axa, Ak, Allianz Sigorta acenteliği ile hizmet veriyor. 2. el ve filo kiralama ile de geniş bir hizmet ağına sahip olan Sadık Grubu, aynı zamanda Türkiye toptan akaryakıt ve madeni yağlar dağıtımında güçlü bir lojistik ağa sahip. Tarım sektöründe ise bünyesindeki arazilerde insan sağlığına ve beslenmesine değer vererek 'Kendi yemediğimizi, başkasına yedirmeyiz' sloganıyla meyve ve sebze üretimi yapan Sadık Tarım, markalaşmaya doğru gitmekte

EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ
insan Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin ve Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Cihan Mersin şöyle konuştu: "Sadık Grubu'nun bu başarıyı elde etmesindeki en büyük faktör, temel değerlerimize bağlı olarak ilerleyen ve çizgisini bozmayan bir yönetim anlayışıdır. Sürekli gelişimi hedefleyen şirket politikaları ile rakiplerimizin arasından sıyrılıyoruz. Biz en iyisi olmayı amaçlıyor ve ekip arkadaşlarımızla beraber bu amaç uğruna çalışıyoruz. Yapılan sıralamalar Sadık Grubu'nun başarı yolunda güvenle ve birlik içinde yürüdüğünün kanıtıdır. En değerli kaynağımızın insanlar olduğunu bilerek işimizi yapıyoruz. Hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz bizim için birinci sıradadır. Küçük bir ticarethaneden çıkan, Denizli'de bir marka olmayı başaran Sadık Grubu, bugün ise hem bölge hem de ülke genelinde bir marka haline gelmiştir. Emin adımlar ile ilerlememizin, işimizin takipçisi olmamızın ve en önemlisi güçlü ekip çalışmamızın verimli sonuçlarını almaya devam etmekteyiz."

2016 YATIRIM YILI OLDU
Her geçen yıl bünyelerine farklı illerde yeni bayilikler ve yeni markaları eklemeye devam ettiklerini de sözlerine ekleyen yetkililer, "2016 yılının başında da Sadıklar Ford olarak Manisa ve Salihli'de hizmet vermeye başladık. Bünyemizde yer alan otomotiv, sigorta ve tarım sektörleri gibi her geçen gün büyümeye devam eden akaryakıt sektöründe de yatırımlarımızı artırarak, Denizli'de bulunan Opet, Shell ve Total istasyonlarından sonra Söke'de Bp, Çardak'ta PO istasyonlarını hizmete sunduk. Denizli firması olarak, öncelikle kendi ilimizde istihdam sağlarken, yapmış olduğumuz yatırımlar ile de ülke ekonomisine katkı sağlayan bir grubuz. Her geçen yıl bünyemize dahil ettiğimiz sektörler ve dünyaca ünlü markalar ile hizmet ağımızı genişletiyoruz. 2017'de de Türkiye'nin önünün açık olduğunu düşünerek, yatırımlarımıza devam edeceğimizi düşünüyoruz. Böylelikle Sadık Grubu 2017'de de büyümeye devam edecektir" dedi.

EN BÜYÜKLER ARASINDA
Yetkililer, "2016 yılında açıklanan araştırma sonuçlarına göre; dünyanın en prestijli iş dünyası dergisi olan Fortune Türkiye'nin "Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi" sıralamasında, Sadık Otomotiv Akaryakıt şirketi ile 352. sırada yer almaktayız. Türkiye'nin En Büyük Şirketleri sıralamasında her geçen yıl üst basamaklara ilerlerken, sektörlere göre yapılan sıralamada petrol ve türevleri üretimi ve dağıtımında Türkiye'de 16'ncı, illere göre de Denizli'de 5. sırada yer almaktayız. Ekonomist Dergisi'nin "Anadolu'nun Dev Şirketleri" araştırmasında da Türkiye'de tüm sektörlerde 60'ıncı, Türkiye'de otomotiv sektöründe 7'nci, Denizli'de tüm sektörlerde 5. sıradayız" dedi.

EĞİTİME DE TAM DESTEK
Yaptıkları yatırımlar, sağladıkları istihdam ile öncelikle Denizli ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan Sadık Grubu, yıllardır eğitim, sağlık, spor alanlarında sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Sarayköy'de, şirket kurucusu Hacı İrfan Mersin adını taşıyan Hacı İrfan Mersin Camisi ve Hacı İrfan Mersin Cumhuriyet Ortaokulu ve Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu'nun yaptırılmış olmasının yanı sıra eğitim alanında birçok öğrenciye burs sağlanıyor. Sadık Grubu, işadamlarının imece usulü yaptırdığı İşadamları Endüstri Meslek Lisesi yapımına da katkı sağladı, Öğretmen Akademisi Vakfı'nın projelerine de katkı sağlayarak eğitim alanındaki desteklerini sürdürmekte. Ayrıca Sarayköy ilçesinde üniversite açılması konusunda yer temini yaparak eğitim alanında önemli bir hizmet sunmakta. Spor alanında da Uşak'ta Bayan Basketbol Takımı sponsorluğu ve Denizli'de gerçekleşen uluslararası turnuvalara da sponsor olarak sosyal sorumluluk görevini yerine getirmekte. Sadık Grubu, aynı zamanda birçok derneğe de gerekli desteği sağlamakta. Sadık Grubu'nun bir diğer önemli sosyal sorumluluk projesi de 3 bin 500 fidanın toprakla buluştuğu Selen-İrfan Cihan Mersin Hatıra Ormanı'nın oluşturulması oldu. 2016 yılında da eğitim alanında sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devam eden Turgay Mersin ve Oktay Mersin, anneleri Hacı Nadire Mersin ve kendi isimlerini taşıyan 3 okulun yapımını üstlendiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadık Grubu yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN