Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege’ye soluk verecek merkez hizmete girdi

Hiperbarik merkezi, soba zehirlenmelerinde, ani işitme kayıpları, diyabetik yaralar, sıkışma yaraları, kemik iltihabı ve beynin oksijensiz kaldığı durumların tedavisinde hizmet sunacak

Giriş Tarihi: 6.11.2016
Ege’ye soluk verecek merkez hizmete girdi
Sağlık Bakanlığı ile Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü'nün ortak projesi olarak hayata geçirilen Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Oksijen Tedavi Merkezi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hizmete açıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, açılış töreninde yaptığı konuşmada, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışını taşıdıklarını belirterek, "Sağlık bizim için ilk sırada gelir, olmazsa olmazımızdır. Çok sıkıntıların çekildiği bu alanda, dünyanın örnek ülkeleri arasına girmeye aday bir duruma geldik. Asıl önemlisi bunu koruyabilmek ve geliştirebilmek" diye konuştu.

NİTELİKLİ HİZMET AMAÇ
Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan sadece sağlık hizmeti değil "nitelikli sağlık hizmeti" vermeyi gaye edindiklerini söyledi. Başhekimi Doç. Dr. Serdar Bayrak, hayalini kurdukları merkeze kavuştuklarını belirterek, "Ülkemizde çok bulunmayan bir merkez. Dalgıçlarda vurgunda, soba zehirlenmelerinde, ani işitme kayıplarında, diyabetik yaralarda, sıkışma yaralarında, göz damarlarında, kemik iltihaplarında ve beynin oksijensiz kaldığı durumlar dahil birçok hastalıkta bu merkez kullanılacak" diye bilgi verdi. Açılış törenine AK Parti İzmir Milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Necip Kalkan, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Dr. Osman Kan, İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzettinoğlu, İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, sağlık yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı. Nükhet Hotar, daha sonra Palyatif Bakım Merkezi'ndeki hastaları da ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege’ye soluk verecek merkez hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN