Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemal bey bizi yanılttı

Kılıçdaroğlu’nun İzmir’i tanımadığını ifade eden AK Partili Dağ, “CHP Lideri İzmir’den milletvekili seçildiği zaman ‘Büyükşehir’in beceriksizliğe el atar’ diye sevinmiştik. Maalesef yanılmışız” dedi

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Kemal bey bizi yanılttı

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun önceki gün grup toplantısında "İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni hazmedemiyorlar. Çünkü kredi notu dahi Türkiye'den yüksek" ifadelerine tepki gösterdi. Dağ, "İzmir Büyükşehir Belediyesi, beceriksizliğiyle Türkiye'ye örnek" dedi. Kılıçdaroğlu'nun İzmir'i tanımadığını belirten Dağ, "HDP'ye destek çıkmak amacı ile İzmir programını yarıda kesen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ne yazık ki İzmir'de geçirdiği zaman diliminde de İzmir'e hiçbir fayda sağlamadı. Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den milletvekili olması ile hepimiz umutlanmıştık. Çünkü İzmir'de yıllardan bu yana süre gelen başarısızlığın Genel Merkez tarafından fark edileceğini ve buna CHP Genel merkezinin müdahale edeceğini düşünmüştük. Ancak artık görüyoruz ki gerçekten büyük bir yanılgıya düşmüşüz. Sayın Kılıçdaroğlu İzmir'i tanıyamadığı gibi İzmir'deki siyasi başarısızlığı da fark edememiş. Muhtemelen de bundan sonraki süre zarfında da fark edebilmesi pek mümkün olmayacak. Çünkü kendisinin tek derdi 'HDP'yi ve teröre arka çıkanları aklamak' ve 'onlara sahip çıkmak' olmuştur" diye konuştu.

KOMİK DURUMA DÜŞTÜLER
Kılıçdaroğlu'nun "İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni hazmediyorlar çünkü kredi notu dahi Türkiye'den yüksek" sözüne de yanıt veren Dağ, şöyle konuştu; "İzmir'de CHP belediyeciliği tutulmayan sözlerle, hizmetlere karşı açılan davalarla, çözümü en basit konularda dahi aşılamayan krizlerle, aynı partiden olmasına rağmen büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında yaşanan problemlerle, siyasi hesaplar üzerinden hizmetin adil dağılmamasıyla ve bunun gibi onlarca siyasi beceriksizlikle geçekten mükemmel bir kötü örnek olmuştur. İzmir'in yaşamış olduğu bu siyasi beceriksizlik ve hizmetten yoksun belediyecilik anlayışı ileride mutlaka örnek gösterilecektir. Herkesin de hatırlayacağı gibi Narlıdere Belediyesi dağları, taşları yeşile boyayarak ancak bu anlayışa örnek olabilecek zekilikte bir hizmetle tüm Türkiye'yi güldürdü."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal bey bizi yanılttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN