Hastane yemeği zehirledi

İzmir’deki iki hastanede perşembe gecesi 85 kişi hastane yemeğinden zehirlendi. Zehirlenenler taburcu edildi. İdari soruşturma başlatıldı

Giriş Tarihi: 12.11.2016
Hastane yemeği zehirledi
İzmir'de Behçet Uz Çocuk Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, hasta yakını ve çalışanlardan oluşan 85 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı. Perşembe gecesi Behçet Uz Çocuk Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, bazı hasta yakınları ve personelinde baş dönmesi ve kusma şikayetleri görüldü. Bu kişiler, bulundukları hastanelerde tedavi altına alındı. İzmir Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Aydın Er, olayın basit nitelikte bir gıda zehirlenmesi olduğunu söyledi. Behçet Uz Çocuk Hastanesinde 40, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ise 45 kişinin tedavi altına alındığı belirten Er, zehirlenme şüphesiyle tedavi altına alınan kişilerin hasta yakını ve hastane personelinden oluştuğunu kaydetti. Konuyla ilgili idari soruşturma başlatıldı.

NEDEN DENETLENMİYOR
Türk Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube üyeleri, iki hastanede hasta yakını ve personelin akşam yemeği sonrası gıdadan zehirlenmesine tepki gösterdi. Behçet Uz Çocuk Hastanesi önünde toplanan Türk Sağlık-Sen üyeleri adına açıklama yapan Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, hastanelerde yemek hizmetlerinin 8-9 yıl önce özelleştiğini hatırlattı, "Tesellimiz can kaybımızın olmamasıdır. Sağlık personeli çalıştıkları ve yakındaki hastanelerde tedavi görmüşlerdir. Bu konudaki uyarılarımıza rağmen neden tedbir alınmıyor, yemekler hastane çalışanları tarafından neden denetlenmiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane yemeği zehirledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN