Bilen: Sapıkların affı söz konusu bile olmaz

AK Partili Bilen, tartışılan önergenin tecavüzcülere af niteliği taşımadığını, bir sorunu çözmek için çalıştıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 21.11.2016
Bilen: Sapıkların affı söz konusu bile olmaz
AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, TBMM'ye getirilen cinsel istismar suçuyla ilgili önergenin binlerce mağduriyetin önüne geçeceğini belirtti. Partisinin Şehzadeler İlçe Başkanlığınca düzenlenen mahalle toplantısına katılan Bilen, " Biz şiddeti, istismarı, cebri, tehdit uygulayıp ırza geçenleri asla affetmiyoruz. Genç yaşta cahilce, ailelerin rızası dışında kaçan gençlerle ilgili af getiriyoruz. Bu gayretimiz hata yapan evlatlarımızın tekrar topluma kazandırılmasına yönelik. Eşi, kucağında bir bebek ile bize gelip anlaşarak evlendiğini ve eşinin cezaevine konduğunu söylüyor, bizden çözüm istiyor. Bunların sayısı tahminen 3-4 bin civarında. Böyle bir mağduriyeti çözmek adına bir düzenleme yapılmak isteniyor" dedi.

MUHALEFET DE KABUL EDİYOR
Tecavüzcülerin kurtarıldığı şeklinde bir algı yaratılmaya çalışıldığını anlatan Bilen, "Burada kabahat bizim. Bunu geniş kesimlerle, sivil toplum örgütleriyle tartışıyor olsaydık, bu iftiraya muhatap olmayacaktık. Böyle bir mağduriyeti emin olun ana muhalefet milletvekilleri de kabul ediyor. Herkes böyle bir sorun olduğunu biliyor ve kabul ediyor. Biz de diyoruz ki o halde çözelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilen: Sapıkların affı söz konusu bile olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN