Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selçuk’un çehresi 2017’de değişecek

AK Partili Atilla Kaya, Selçuk’a yapılan kamu yatırımlarını anlattı. Kaya, “Kazandırılacak eserlerle Selçuk’un kaderi değişecek” dedi

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Selçuk’un çehresi 2017’de değişecek
Selçuk'ta partililerle buluşan, esnaf ziyareti yapan ve belediye tarafından düzenlenen etkinliklere katılan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, hükümet tarafından yapılan yatırımlarla Selçuk'ta yeni bir dönemin başlayacağının müjdesini verdi. Selçuk'un İzmir ile hızlı bağlantısını sağlayacak İZBAN projesinde çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Kaya, aynı zamanda da Selçuk'un kurtuluş günü olan 8 Eylül 2017 tarihinde İZBAN'ın hizmete gireceğini açıkladı. İstasyonlar ve geçitler ile birlikte maliyeti 110 milyon lirayı bulan projenin tamamlanmasının ardından turizmin hareketleneceğini hatırlatan Kaya, "İZBAN açıldıktan sonra hem İzmir'in merkezi ve ilçelerinden Selçuk'a gelen yerli turist, hem de yabancı turist açısından imkanlar genişlemiş olacak. Ulaşım imkanı kolaylaşınca, Selçuk'un sokaklarında daha fazla turist görülecek. Bu da Selçuk'un ekonomisine ciddi katkı sağlayacak" dedi.

DOĞALGAZ MÜJDESİ
Selçukluların ilçeye gelişini dört gözle bekledikleri doğalgaz konusunda da müjde veren Kaya, 2017 yılında Selçukluların doğalgazı kullanmaya başlayacaklarını söyledi. Kaya, ilçede doğalgaz kullanımının başlamasıyla birlikte kış aylarında ortaya çıkan hava kirliliğinin azalacağını, vatandaşların güvenli ve konforlu bir ısınma aracına kavuşacaklarını ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım'ın İzmir için hazırladığı 35 Proje'den birisi olan, Selçuk'a gerçekleştirilecek Efes Antik Kanal Projesi'nde jeoteknik sondaj, deneme kazı çalışmalarının tamamlandığını ve Taşkın Etüt Ön İnceleme Raporu'nun hazırlandığını, 2017 yılı içerisinde inşaata başlanacağını müjdeleyen Kaya, "Bu proje, sadece Selçuk'un veya İzmir'in değil, Türkiye'nin mega projelerinden birisidir. Pamucak sahili ile Efes Antik Kenti'nin alt kapısı arasındaki kanalın temizlenmesinden sonra, milattan önceki dönemleri de anımsatacak tekneler, yerli ve yabancı turistleri taşıyacak. Kanal çevresindeki alanlar da rekreasyon alanına dönüştürülecek. Projeyle birlikte turizm canlanacak, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Efes'e ve Selçuk ilçemize gelen turist sayısı büyük artış gösterecek" diye konuştu.

TURİZM ARTACAK
Meryem Ana Tabiat Parkı Projesi'nin en önemli unsuru olan Teleferik Tesisi için çalışmaların sürdüğünü hatırlatan Kaya, teleferik, butik oteller ve hediyelik eşya dükkanlarını da içine alan projenin tamamlanmasıyla Selçuk'ta turizmin gelişeceğini söyledi. Selçuk'a gerçekleştirilen yatırımların bunlarla sınırlı olmadığını belirten Kaya, yaklaşık 70 milyon lira maliyetli Selçuk-Belevi-Tire bölünmüş yol inşaatı için ihalenin tamamlandığını, çok yakında yer tesliminin yapılarak inşaatın başlayacağının bilgisini verdi. Selçuk'a yeni bir Hükümet Konağı yapılacağını, bunun için de ihalenin tamamlandığını hatırlatan Kaya, "2017 Milli Eğitim Yatırım Programı'nda Selçuk için 1 ilkokul, 1 ortaokul ve Meslek Lisesi'ne ek bina yapılması için ödenek ayrıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selçuk’un çehresi 2017’de değişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN