Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaoğlu özür dilemeli

Kocaoğlu’nun yaşlı ve engelliler için söylediği ‘Keyif için İZBAN’a biniyorlar’ sözüne bir tepki de AK Partili Baran’dan geldi. Baran, “Talihsiz açıkmadan dolayı Kocaoğlu özür dilemeli” dedi

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Kocaoğlu özür dilemeli
Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Meclisi'nde yaşanan ulaşım konuları üzerine yaşanan tartışmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yapmış olduğu "Adam İZBAN'a manzara izlemek için biniyor, sosyal faydanın suyu çıktı" şeklindeki talihsiz açıklamaya sert bir eleştiri de AK Parti'nin Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Uğur Baran'dan geldi. AK Parti İzmir İl Sosyal Politikalar Başkanlığı, Engelliler Koordinasyon Merkezi Birim Başkanı Ahmet Uğur Baran yaptığı yazılı açıklamada, "Bu nasıl talihsiz bir açıklamadır? Devletin verdiği ücretsiz seyahat hakkını kullanırken, kentin Belediye Başkanı'na soracak halimiz yok. Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal bir devlettir. Ayrıca engellisine yaşlısına önem verir ve sahip çıkar. Büyükşehir Belediye Başkanı şimdi de basiretsiz yönetim anlayışı ve yapısını engelli ve yaşlılara yüklenerek mi örtbas etmeye çalışıyor?" dedi.

KENDİ İŞİNE BAKSIN
Kocaoğlu'nun engelli haklarına yönelik son dönemlerde aleyhte hareket ettiğine dikkat çeken Baran, şöyle devam etti; "Geçtiğimiz yıllarda engelli ve yaşlılarımızın ücretsiz toplu taşıma kullanımlarına günlük iki biniş şeklinde kota uygulanmıştı. Biz engellilere yaşatılan sıkıntı dolu o günleri de unutmadık. Şimdi Sayın Kocaoğlu'na soruyorum; Bundan sonra engelli ve yaşlı sokağa çıkmasın mı? Ya da çıkacak olurlarsa da Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan izinle mi çıksın? Sayın Başkan kusura bakmasın ama devletin verdiği hakkı tüm vatandaşlarımız dilediğince kullanma hakkına zaten sahiptir. 3 aralık Dünya Engelliler Günü'nün yaklaştığı bugünlerde yaptığı talihsiz açıklamadan dolayı engelli ve yaşlılarımızdan özür dilemesini bekliyoruz. Bizim iktidarımızda engelli ve yaşlılarımıza gerekli hassasiyetler gösterildi; önemsendi, gerekli kıymet verildi. Biz AK Parti olarak bunun sürekliliği için çalışmaya devam edeceğiz. Son olarak Sayın Başkan Kocaoğlu'na tavsiyem şudur ki; engelliyle, yaşlıyla uğraşmayı bırakıp kentin kanayan yarası haline gelen diğer sorunları ile ilgilensin ve engelli, yaşlı demeden toplumun tüm kesimlerinin eşit şekilde ulaşım koşullarına erişimini mümkün kıls��n."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaoğlu özür dilemeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN