16 Nisan ikinci bir kurtuluş savaşıdır

Giriş Tarihi: 17.3.2017
16 Nisan ikinci bir kurtuluş savaşıdır

Denizli Çal’da vatandaşlara seslenen Bakan Zeybekci, “16 Nisan milletin bu güne kadar hastalıklarından kurtuluş tarihidir” dedi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan'da yeni anayasanın oylanacağı referandumun kapsamında Denizli'nin Çal, Bekilli, Baklan ve Çivril ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Zeybekci, ilk önce Çal ilçesinde belediyesini ziyaret ettikten sonra ilçe meydanında vatandaşlara seslendi. Bakan Zeybekci, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, MHP İl Başkan Cafer Birtürk ve Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ile birlikte vatandaşlara selamladı. Millete karşı verdikleri her sözü yerine getirdiklerini belirten Bakan Zeybekci, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin, "16 Nisan bir kurtuluş savaşı, bağımsızlıktır. Bu milletin bu güne kadar hastalıklarının sebebi olan bir sistemden kurtuluşunun tarihidir" dedi. Türk milleti dışındaki başka bir milletin ellerindeki bayraklarla tanklara karşı durmadığını, tarihinde asla teslim olmadığını belirten Zeybekci, "Çünkü bu millet, devlet, bayrak ve ülkenin geleceği söz konusu olduğu zaman başka bir şeyi onun önüne geçirmez. Bu millete 'sefer var' dendiği zaman arkasına önüne sağına soluna bakmadan o sefere katılır" diye konuştu.

KRİZLER SONA ERECEK
16 Nisan'daki halk oylamasının bir siyasi parti seçimi olmadığına dikkati çeken Zeybekci, şöyle devam etti; "Birileri bunu siyasi arenaya çekmeye çalışıyor ama buna izin vermeyeceğiz. 16 Nisan bir kurtuluş savaşı, bağımsızlıktır. Bu milletin bugüne kadar hastalıklarının sebebi olan bir sistemden kurtuluşunun tarihidir. Bu sistemden dolayı (Adnan) Menderes ve arkadaşlarını idam ettiler, bu sistem nedeniyle krizlerden kurtulmadık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16 Nisan ikinci bir kurtuluş savaşıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN