Balıkesir en çok baraj ve gölete sahip il olacak

Giriş Tarihi: 18.3.2017
Balıkesir en çok baraj ve gölete sahip il olacak

Balıkesir’e heybelerindeki 175 milyon liralık bütçe ile geldiklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Balıkesir, en çok baraj ve gölet inşa edilen il unvanını alacak” dedi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir dizi açılış ve temel atma törenine katılmak için Balıkesir'e geldi. Bakan Eroğlu'nun Burhaniye ve Edremit'teki programına, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Kasım Bostan, Ali Aydınlıoğlu, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan eşlik etti.

23 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
Burhaniye'de çeşitli açılış ve temel atma töreninde konuşan Bakan Eroğlu, "Burada bizim şu anda işletmede 22 tane barajımız var, 33 tane daha inşa edildi. Dolayısıyla baraj ve göletlerin toplam sayısını 87'ye yükselteceğiz, 87 baraj ve gölet inşa edeceğiz. Bu gerçekten müthiş bir rakam. Balıkesir, en çok baraj ve gölet inşa edilen il unvanını alacak" dedi. 23 milyarlık yatırımlarla Balıkesir'e heybeleri dolu geldiklerini anlatan Bakan Eroğlu, "Balıkesir'e hakikaten hayal edilmemiş yatırımlar yapıldı. Hükümetimiz buraya 23 milyar liralık yatırım yaptı. İnşallah yatırımları daha da artıracağız. Balıkesir, en çok baraj ve gölet inşa edilen il unvanını alacak. Sulama olduğu zaman zirai gelir 3-4 misli artıyor. Bunun farkındayız. Dolayısıyla Balıkesir'i kesinlikli barajlar ve göletler diyarı yapacağız. 30 tesisin temelini atmak için buraya geldik. Toplam maliyeti 175 milyon lira olan yatırımlarla bölgeye yatırım yağacak" dedi. Burhaniye'nin ardından Edremit'te halka hitap eden Bakan Eroğlu, "Siz orman isteyin, baraj isteyin, biz yapalım. Bal ormanları yapalım, gelir getirici ormanlar yapalım. Üç yıl bakması bizden, 49 yıl işletmesi sizden" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir en çok baraj ve gölete sahip il olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN